Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

Artykuł sponsorowany

ponad rok temu  07.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Naprawa samochodów dostawczych - rozwiązania Schaeffler. Cz.1

Samochody dostawcze to najszybciej rozwijający się segment pojazdów w Unii Europejskiej. Polska z ok. 2,7 mln aut zajmuje piątą pozycje wśród zarejestrowanych pojazdów dostawczych w Europie, za krajami takimi jak Francja, Włochy, Hiszpania i Niemcy. Liczba ta rośnie w tempie ok. 3% rocznie.

Pandemia spowodowana wirusem SARS-CoV-2 przyczyniła się do lekkiego wyhamowania tej tendencji, jednakże po chwilowej stagnacji, samochody dostawcze znów zaczęły cieszyć się zwiększonym zainteresowaniem ze strony firm działających na różnych płaszczyznach handlu i usług. Częściowe lub całkowite zamknięcie sklepów, sieci handlowych i galerii spowodowało nagły wzrost już i tak prężnie działającego sektora e-commerce, a tym samym zwiększył się popyt na samochody dostawcze które wykorzystywane są przez firmy kurierskie na ostatnim etapie dostaw, magazyn - odbiorca.

Nie tylko transport przesyłek kurierskich wykorzystuje auta dostawcze. Są one również szeroko używane w zasadzie w każdej dziedzinie gospodarki. Przysłowiowe „dostawczaki” służą do przewozów ludzi i rzeczy, są bazą pod mobilne serwisy i warsztaty, buduje się na ich podwoziach food trucki i kampery. A to tylko kilka zastosowań. Na bazie samochodów dostawczych buduje się również samochody specjalne takie jak karetki, wozy straży pożarnej, są wykorzystywane w wojsku i policji.

Duże przebiegi i ciężkie ładunki oraz słabej jakości infrastruktura drogowa powoduje większe zapotrzebowanie na naprawy, które ze względu na charakterystykę pracy samochodów dostawczych powinny być przeprowadzone szybko, sprawnie i w rozsądnym przedziale cenowym.

I tutaj naprzeciw oczekiwaniom warsztatów wychodzi firma Schaeffler, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Europie i dostawca rozwazań serwisowych dedykowanych samochodom dostawczym.

Rodzina produktów marek LuK, INA, FAG obejmuje takie rozwiązania jak:

  • zestawy sprzęgieł RepSet Pro
  • zestawy naprawcze skrzyń biegów GearBox
  • zestawy napędu pomocniczego, zestawy łańcucha rozrządu
  • zestawy łożysk FAG Wheel-Set,

oraz wiele innych rozwiązań. Dodatkowo Schaeffler oferuje narzędzia specjalne do samochodów dostawczych, które skracają czas naprawy i ułatwiają prawidłowy montaż naszych produktów, tak jak na przykład na zdjęciu obok - zestaw narzędzi montażowych piasta koła / łożysko koła 400 6199 10.

Więcej informacji na www.repxpert.pl

Tagi: Schaeffler,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony