Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

7 miesięcy temu  17.07.2019, ~ Administrator   

Nowa autoryzacja dla Q-Service Truck dot. serwisu skrzyni biegów
Strona 1 z 2

Od pierwszych miesięcy 2019 roku spółka Q-Service Truck z Czosnowa dysponuje rozszerzoną autoryzacją ZF o automatyczne skrzynie biegów do pojazdów ciężarowych z rodziny ECOMAT. Są to skrzynie produkowane od lat 90., typowo automatyczne, montowane w aplikacjach specjalnych, czyli śmieciarkach, pojazdach leśnych, pojazdach asenizacyjnych, wojskowych itp.

O szczegółach opowiada Adam Fąk, manager serwisu

Do tej pory autoryzacja dla serwisu Q-Service Truck Sp. z o.o. obejmowała skrzynie manualne i zautomatyzowane ciężarowe. W 2018 roku otrzymaliśmy autoryzację na skrzynie automatyczne do samochodów osobowych i wreszcie teraz, na skrzynie automatyczne do samochodów ciężarowych z serii ECOMAT. Mamy pełne portfolio możliwości naprawy tych skrzyń, a kwintesencją wszystkich posiadanych autoryzacji jest uzbrojenie naszego największego i najpotężniejszego narzędzia, czyli stanowiska prób w możliwość testowania i naprawiania skrzyń biegów. Dotychczas hamownia nie pracowała na pełnych obrotach. W tym momencie mamy o wiele większe spektrum jej działania, a autoryzacja na automatyczne skrzynie biegów do ciężarówek otwiera drzwi do dalszego rozwoju i oferowania klientom jeszcze pełniejszego zakresu napraw.

ZF od wielu lat kładzie duży nacisk na rozwój skrzyń automatycznych do pojazdów ciężarowych i autobusów, zaznaczając, że to core business firmy i jedna z gałęzi, w której planuje się niezwykle dynamiczny rozwój. Przyjęta przez nas w 2013 roku strategia zakładała zdobycie podstawowych autoryzacji i stopniowe rozszerzanie ich o kolejne tak, żeby wynieść serwis na jeszcze wyższy poziom. Tak właśnie działamy i realizujemy założone przez nas cele, w których przyglądamy się już… kolejnym autoryzacjom. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy bowiem uzyskać autoryzacje choćby na autobusy miejskie, pojazdy budowlane czy z segmentu agro.

Już teraz możemy pochwalić się bardzo profesjonalnym zakresem działań. Co ważne, pozyskanej wiedzy nie trzymamy wyłącznie dla siebie, ale chętnie przekazujemy ją dalej do serwisów zrzeszonych w sieci Q-Service Truck. Obecnie na palcach jednej ręki policzyć można warsztaty, które wykonują naprawy automatycznych skrzyń ZF do samochodów ciężarowych. Dlaczego tak mało? Bo nie mają narzędzia takiego jak hamownia, bez którego skrzyni nie da się dobrze zdiagnozować, a później naprawić. Nie mają też wiedzy na temat tych skrzyń, którą my – jako serwis – posiadamy. Z jednej strony jest to dla nas ogromne wyzwanie, ale też nobilitacja i potwierdzenie drogi współpracy Inter Cars z całą grupą ZF. Jest to dowód na to, że zaufanie, którym kilka lat temu obdarzyły się obie firmy, procentuje i przynosi korzyści każdej ze stron.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony