Pojazdy użytkowe

Części i regeneracja

Pojazdy użytkowe

Klimatyzacja

ponad rok temu  21.06.2019, ~ Administrator   

O klimatyzacji w ciężarówkach i nowościach w ofercie. Nissens na targach Autos Truck Day

Fot. Piotr Łukaszewicz

Sprzęgła wiskotyczne, zbiorniki wyrównawcze oraz chłodnice oleju – taką ofertę na targi Autos Truck Day przygotował Nissens Polska. Targi branży ciężarowej odbyły się tydzień temu w Bydgoszczy.

Na stoisku można też było zobaczyć zestaw chłodnic do ciężarówek serii MAN TGA (na zdjęciu powyżej). - Mamy tu charakterystyczny zbiornik wyrównawczy wkomponowany w zbiornik chłodnicy – opowiadał Artur Gołembniak z Nissens Polska.

Ze względu na porę roku oczywistym tematem do rozmów był serwis klimatyzacji. - Klienci pytają o części do układów, wymienniki ciepła, sprężarki, osuszacze czy sprzęgła wiskotyczne do pojazdów ciężarowych, które zapewniają prawidłowy ciąg powietrza – dodaje Artur Gołembniak. - Nie ma dużych różnic pomiędzy układami klimatyzacji w samochodach osobowych i ciężarowych. Układy działają na tej samej zasadzie, choć w osobówkach praktycznie nie spotyka się sprzęgieł wiskotycznych, a w ciążarówkach to powszechne rozwiązanie, a przede wszystkim optymalne, bo pozwala wygenerować duży ciąg powietrza bez dużego silnika elektrycznego, który byłby kosztowny, ale też ciężki. Sprzęgło wiskotyczne wykorzystuje moc silnika spalinowego.

Na stoisku zaprezentowano też zbiorniki wyrównawcze układów chłodzenia silnika. Oferta zawiera zbiorniki do popularnych pojazdów ciężarowych tj. MAN, SCANIA, RENAULT, VOLVO, DAF, IVECO, MERCEDES.

Zbiorniki zostały poddane m.in. testom odporności na wibracje, impulsy ciśnienia, cykle rozszerzalności cieplnej oraz testom na rozerwanie nadciśnieniem. Większość oferty zawiera w komplecie korki oraz czujniki (adekwatnie do kompletacji produktów OE), przez co zbiorniki są gotowe do szybkiego montażu przez mechaników. Co ciekawe, zbiornik wyrównawczy Nissens wystartował z powodzeniem w motosporcie, gdzie szczególnie ważna jest wysoka wytrzymałość i trwałość części zamiennych – korzysta z niego 4-krotny champion FIA TRUCK RACE, Jochen Hahn.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony