ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

8 miesięcy temu  15.05.2018, ~ Administrator   

Oświetlenie Philips do pojazdów z instalacją 24V
Strona 1 z 2

W kontekście prawidłowego oświetlenia pojazdu najczęściej mówi się o samochodach osobowych. Nie mniej ważne są ciężarówki i autobusy, które generują duży odsetek ruchu na drodze.

Pojazdy powyżej masy 3,5 tony nie mają takiego przyspieszenia i osiągów jak samochody osobowe, więc zdawać by się mogło, że łatwo je dostrzec przez innych uczestników. Kierowca siedząc wysoko ma też zapewnioną doskonałą widoczność i bez trudu dostrzeże i zareaguje na każde niebezpieczeństwo. To błędne założenia, bo taki pojazd ze względu na swoją masę całkowitą ma zdecydowanie dłuższą drogę hamowania, a do tego kolizja z nim podlega niezmiennym prawom fizyki. Warto więc inwestować w wysokiej jakości oświetlenie, zarówno do reflektorów głównych i tylnych, jak i świateł pomocniczych.

„Od ponad stu lat marka Philips rozwija konstrukcje żarówek do samochodów osobowych i motocykli. W latach 90. ubiegłego wieku wprowadziliśmy do masowej produkcji pierwsze na świecie lampy ksenonowe, które znacząco poprawiły widoczność zarówno pojazdu na drodze, jak i pole widzenia kierowcy” - mówi Piotr Wajszczyk, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną w Lumileds Poland - „Te bogate doświadczenia przekładamy również na produkcję oświetlenia do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz tych, w których stosowane jest napięcie 24V. Wszystkie nasze propozycje wyróżniają się nie tylko właściwościami świetlnymi, ale też wysoką trwałością. Przy optymalizacji kosztów eksploatacji pojazdów ma to niebagatelne znaczenie”.

Oferta Philips do pojazdów ciężarowych obejmuje trzy pozycje. Wszystkie charakteryzują się wysoką odpornością na wstrząsy i wibracje, na jakie narażone są pojazdy ciężarowe i autobusy w trakcie eksploatacji. Wyprodukowano je z zachowaniem tych samych parametrów, co produkty przeznaczone na pierwszy montaż. Bańka żarówki wykonana została ze szkła kwarcowego.

Żarówki halogenowe MasterDuty (typ H1, H3, H4, H7 i H11) charakteryzują się temperaturą barwową 3250K i żywotnością 500 godzin ciągłego świecenia. Taką samą temperaturę mają żarówki halogenowe MasterLife (typ H1, H3, H4, H7 i H11), przy czym są to produkty o dłuższej – nawet czterokrotnie - żywotności.

Ostatnią pozycją w ofercie są lampy ksenonowe do pojazdów ciężarowych Philips MasterDuty BlueVision (H3, H4 i H7). Wyższa temperatura barwowa (3700K) zbliżona jest do białego światła neutralnego dla oka ludzkiego. W tym przypadku mamy jeszcze niebieską poświatę, co docenią także ci kierowcy, którzy chcą połączyć wysoką sprawność oświetlenia z efektownym wyglądem. A takich osób wśród truckerów nie brakuje.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony