ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  21.03.2011, ~ Administrator   

12 marca nastąpiło oficjalne otwarcie nowego Centrum Logistycznego MAN w Salzgitter. Stąd sprawnie i efektywnie realizowane będą codziennie wysyłki części zamiennych do pojazdów ciężarowych, autobusów i silników, najpierw do ponad 450 punktów odbiorczych w pięciu krajach.


- Nasi klienci oczekują, że ich pojazdy ciężarowe MAN oraz autobusy MAN i NEOPLAN będą gotowe do eksploatacji przez 24 godziny na dobę. Dla nas oznacza to, że w razie potrzeby musimy szybko i sprawnie dostarczyć potrzebne części zamienne wszędzie tam na świecie, gdzie eksploatowanych jest ponad milion naszych pojazdów użytkowych. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu w Salzgitter będziemy mogli w przyszłości lepiej sprostać temu zadaniu – powiedział do przedstawicieli świata polityki i gospodarki, obecnych na otwarciu centrum, Lars Wrebo, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy produkcji i logistyki w spółce MAN Truck & Bus AG.


Budowa nowego Centrum Logistycznego, zajmującego powierzchnię 188 000 metrów kwadratowych w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego MAN, trwała tylko jeden rok. Nowoczesny i posiadający możliwość dalszej rozbudowy budynek logistyczny o powierzchni hali 52 000 m² obejmuje około 111 000 stanowisk składowania części zamiennych. Cechą szczególną długiej na 400 metrów, szerokiej na 125 metrów i wysokiej na 13,5 metra hali jest brak w niej jakichkolwiek ścian działowych. Biura i pomieszczenia socjalne umieszczone zostały na antresoli, pracownicy poruszają się po budynku korzystając ze specjalnej platformy („skywalk”). Przepływy materiałów i osób są w dużej mierze od siebie oddzielone, co jest szczególnie korzystne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników. Części zamienne przemieszczane są przy pomocy długich zestawów wózków transportowych, zaś małe części są przewożone w pojemnikach do swoich celów w dużej mierze automatycznie.


- Inwestycja budowy nowego Centrum Logistycznego pochłonęła 60 milionów euro. To wyraźny znak, iż Salzgitter pozostanie naszym ośrodkiem przemysłowym – uważa L. Wrebo. - Nowe Centrum Logistyczne jest kolejnym, trwałym oparciem dla ośrodka MAN w Salzgitter. Zaopatrywanie w części zamienne nie jest tak narażone na wahania koniunktury a związana z nimi wydajna logistyka nabiera coraz większego znaczenia w obliczu twardej konkurencji między producentami pojazdów użytkowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony