Pojazdy użytkowe

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

Wydarzenia

ponad rok temu  09.05.2019, ~ Administrator   

Polski finał Konkursu Kierowców Scania już w najbliższy weekend

12 maja poznamy najlepszego kierowcę, który będzie reprezentował Polskę w europejskim finale Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019. Krajowy finał zawodów odbędzie się w nowo otwartym serwisie Scania Częstochowa.

Do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019 zgłosiło się ponad 3 tys. zawodowych kierowców z całej Polski. W polskim finale zawodów weźmie udział dwunastu z nich. Jedenastu uczestników zostało wyłonionych w ramach finałów regionalnych, które zostały przeprowadzone w serwisach Scania Polska od końca marca do końca kwietnia br. Dwunasty kierowca zakwalifikował się do finału krajowego z pominięciem kwalifikacji regionalnych, dzięki znakomitej technice jazdy i wynikom zmierzonym z wykorzystaniem systemu Scania Fleet Management.

Historia konkursu

Konkursu Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Udział w SDC bierze ponad 350 tys. zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał Konkursu odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Konkurs Kierowców Scania miał swoją premierę w 2003 r., funkcjonował wówczas pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obywa się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są mają ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

Rodzinny piknik

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 12 maja w nowym serwisie Scania Częstochowa, przy ul. Częstochowskiej 37 w Mykanowie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formie rodzinnego pikniku. Organizatorzy zadbali o konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.

Lista uczestników polskiego finału Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019:

Kornel Grzybowski, Scania Bolesławiec;
Rafał Pawlak, Scania Gliwice;
Paweł Paczkowski, Scania Poznań;
Grzegorz Ksel, Scania Kielce;
Paweł Głuchowski, Scania Lublin;
Kamil Murawski, Scania Bydgoszcz;
Piotr Dołengiewicz, Scania Białystok;
Kamil Cybulski, Scania Koszalin;
Tomasz Romanowski, Scania Gdańsk;
Jakub Zawadzki, Scania Słupno;
Tomasz Królikowski, Scania Łowicz;
Piotr Łaba, kwalifikacja poprzez FMS.

Tak wyglądał regionalny finał Konkursu Kierowców Scania w Lublinie:

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony