ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  22.03.2018, ~ Administrator   

Rewolucja w serwisie pojazdów ciężarowych? eTruck na targach branży transportowej

W Warsaw Ptak Expo trwają Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. W tym ważnym dla branży transportowej wydarzeniu bierze udział m.in. TEXA Poland, która prezentuje szereg rozwiązań dedykowanych pojazdom ciężarowym. Najnowszym z nich jest system eTRUCK do zdalnej diagnostyki pojazdów. Na konferencji prasowej zaprezentowano zalety tego rozwiązania. Omawiali je Barbara Masłowska, dyrektor zarządzający TEXA Poland oraz Paweł Jędras, dyrektor techniczno-handlowy firmy.

eTRUCK to niewielka kostka podłączana w samochodzie ciężarowym do złącza diagnostycznego. Poprzez bluetooth łączy się ze smartfonem kierowcy, a stąd wysyła informacje na serwer Texa. Tutaj są one dostępne zarówno dla menadżera floty, jak i warsztatu obsługującego ten pojazd.

Ciekawym przykładem, omawianym dziś na konferencji, jest sytuacja, w której pojazd ciężarowy kilkaset kilometrów od bazy wchodzi w tryb awaryjny w związku z “zapchanym” filtrem cząstek stałych. Rozwiązanie? Wymuszenie wypalenia cząstek mechanik może zlecić w takm przypadku zdalnie, ze swojego warsztatu. Po dwóch godzinach pojazd może ruszać w dalszą trasę.

Dzięki eTRUCK warsztat pozyskuje możliwość zdalnego i ciągłego monitorowania stanu technicznego pojazdu, zarządzania obsługą okresową oraz wykonywania funkcji regulacji przywracających optymalne warunki korzystania z pojazdu. eTRUCK proponowany jest jako element łączący mechanika z pojazdem ciężarowym i wzmacniający przywiązanie klienta do warsztatu zapewniającego mu stałą pomoc. eTRUCK stanowi idealne rozwiązanie również dla kierowców i menedżerów flot, poprzez stałe dostarczanie im danych na temat stanu pojazdów oraz umożliwiając im realizację działań mających na celu redukcję kosztów oraz optymalizację wykorzystania pojazdów, dzięki aplikacji i dedykowanemu portalowi zarządzającemu.

System eTRUCK zdobył już 2 branżowe wyróżnienia:
1. Nagrodę Główną w prestiżowym Konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2017" organizowanym przezWydawnictwo Eurologistics
2. Złoty Medal MTP tegorocznej edycji targów TTM 2018

Więcej o produkcie, zaletach systemu z punktu widzenia warsztatu oraz relacja filmowa ze spotkania – wkrótce w naszym portalu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony