Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  06.06.2011, ~ Administrator   

W oficjalnym otwarciu zakładu 19 maja br. udział wzięli: przewodniczący rady lokalnego powiatu dr Rudolf Kühner, starosta Jürgen Bäuerle oraz Stefan Buchner, odpowiedzialny za zamówienia w dziale samochodów ciężarowych i autobusów Mercedes-Benz. Łącznie przybyło około 200 gości. - To wielki zbieg okoliczności. Tłocznia ruszyła w tym samym roku, w którym obchodzimy 125-lecie istnienia marki, a fabryka w Gaggenau świętuje stulecie istnienia – powiedział dr Holger Steindorf, szef fabryki Mercedes-Benz w Gaggenau. - Dzięki nowej tłoczni zakład jest nie tylko bardziej konkurencyjny, ale ma też mocniejszą pozycję w regionie i chroni miejsca pracy - dodał Stefan Buchner.


I choć na terenie tłoczni pracuje łącznie 130 robotów przemysłowych, okoliczni mieszkańcy nie słyszą żadnych niepokojących dźwięków - chronią ich ekrany akustyczne i dźwiękoszczelne drzwi. Ponadto, wszystkie prasy zostały wyposażone w tłumiki drgań, zapobiegające przenoszeniu wibracji.
W klimatyzowanej hali pomiarowej na bieżąco sprawdza się jakość wyprodukowanych elementów. Tłocznia w Kuppenheim dostarcza około 600 różnych części, w tym zewnętrzne panele nadwozia i części konstrukcyjne do ciężarówek Mercedes-Benz oraz do kolejnych generacji Klasy A i B. Stąd trafiają one do fabryk w Rastatt i Wörth w Niemczech, Aksaray w Turcji oraz Kecskemet na Węgrzech. Aktualnie w nowym zakładzie pracuje 130 osób. Do 2015 roku, gdy produkcja ruszy pełną parą, zatrudnienie wzrośnie do około 280 osób.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony