Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  30.09.2011, ~ Administrator   

Siedziba firmy wraz z kompleksem budynków należących kiedyś do przedsiębiorstwa PKS, położonych na działce o powierzchni ok. 25.000 m2, mieści się w przemysłowej części Białegostoku przy ul. Octowej 4. Od 2003 r. działa tutaj Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, która wykonuje badania techniczne samochodów osobowych, ciężarowych (także przewożących materiały niebezpieczne), autobusów, naczep i przyczep, ciągników rolniczych i motocykli, w tym także pojazdów zasilanych gazem.


We wrześniu ubiegłego roku uruchomiono warsztat obsługi ciężkich pojazdów, który po modernizacji i wyposażeniu w specjalistyczne urządzenia uzyskał autoryzację firmy Renault Trucks Polska. - W marcu i sierpniu tego roku zostaliśmy poddani ocenie niezależnego audytora, który wydał pozytywną opinię. Chcieliśmy, aby nowy serwis zaistniał w świadomości użytkowników samochodów ciężarowych i dostawczych marki Renault. W celu zbudowania bazy klientów przeprowadziliśmy wiele spotkań nie tylko z polskimi przewoźnikami, ale z racji położenia geograficznego, także z białoruskimi i rosyjskimi. Te działania przyniosły oczekiwany skutek, o czym najlepiej świadczy liczne grono gości, także zagranicznych, obecnych na dzisiejszym oficjalnym otwarciu serwisu – powiedział Tadeusz Wiszowaty.


Wśród gości był także Philippe Gorjux, prezes Renault Trucks Polska, który razem z szefem Wimex-u przeciął symboliczną wstęgę. W krótkim wystąpieniu Philippe Gorjux podkreślił, że polityka ścisłej, opartej na obopólnych korzyściach współpracy z prywatnymi firmami będącymi koncesjonariuszami Renault Trucks decyduje o rosnącej sile tej marki w Polsce. Podziękował również pracownikom Wimex-u za profesjonalizm i budowanie pozytywnego wizerunku marki w regionie i poza jego granicami.


Serwis zatrudniający 10 osób, w tym sześciu mechaników, realizuje m.in. okresowe czynności obsługowe, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne samochodów ciężarowych i dostawczych francuskiej marki oraz prowadzi sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Za obsługę klientów, w tym otwieranie zleceń, a także rozliczanie czasu pracy mechaników odpowiada system komputerowy. Serwis otwarty jest pięć dni w tygodniu w godz. 8-18, a w soboty od 8 do 14. W planach jest zwiększenie obsady mechaników i wydłużenie czasu pracy placówki, która obecnie realizuje ok. 150 zleceń miesięcznie.


W głównej hali warsztatowej urządzono 4 przejazdowe stanowiska obsługowo-naprawcze o długości 19 m każde. Dwa z nich są wyposażone w kanały, a dwa pozostałe w podnośniki kolumnowe. Ścieżka diagnostyczna MAHA jest zainstalowana w sąsiednim budynku, gdzie mieści się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Lokalizacja usterek możliwa jest dzięki wykorzystaniu komputera diagnostycznego NG 10, który daje dostęp do pełnej bazy pojazdów Renault Trucks. Dystrybucja olejów odbywa się przez sześć niezależnych urządzeń z pomiarem cyfrowym. Działalność wspomaga samochód serwisowy pracujący w systemie pomocy drogowej Renault Trucks 24/24. Oczekujący na odbiór samochodu kierowcy mogą napić się kawy, zimnego napoju i obejrzeć program telewizyjny w sąsiadującej z główną halą poczekalni.


W magazynie części zamiennych znajdzie się docelowo ponad 2000 pozycji asortymentowych z katalogu Renault Trucks. Brakujące części sprowadzane są z centralnego polskiego magazynu w ciągu 24 godzin, a dostawa tylko najbardziej nietypowych podzespołów trwa dłużej, choć zawsze łączy się z otrzymaniem informacji o przewidywanym terminie dostawy.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony