ReklamaB1 - Novol

Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

Wydarzenia

9 miesięcy temu  06.07.2017, ~ Administrator   

Webasto otwiera w Rosji nową siedzibę

Webasto, lider na rynku systemów dachowych i ogrzewania postojowego, otworzyło nowe biuro sprzedaży i serwis w rosyjskiej miejscowości Łobnia (Obwód Moskiewski).

Na oficjalnej ceremonii otwarcia dr Holger Engelmann, Prezes Zarządu Webasto SE, wyjaśnił: "Jako klasyczny zimny rynek, Rosja ma dla nas strategiczne znaczenie. Od 2000 roku mieliśmy tu własne przedstawicielstwo. Przenosząc się z centrum Moskwy do naszego nowego kompleksu budynków na północy stolicy, znacząco rozszerzamy naszą obecność ".

Nowe biuro rosyjskiego Webasto Thermo zajmuje powierzchnię 4000 metrów kwadratowych i obejmuje pomieszczenia administracyjne, sale szkoleniowe, przestrzeń montażową i dwie hale serwisowe. Webasto zainwestowało w nowej lokalizacji około 10 milionów euro.

Centrala Webasto w Łobni będzie zaopatrywać rosyjskie fabryki producentów samochodów w oryginalne systemy ogrzewania, stosowane do pierwszego montażu. Ponadto z tego miejsca firma będzie w przyszłości zaopatrywać swoje centra dystrybucji w Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Jekaterynburgu i Nowosybirsku, a także ponad 60 dealerów i około 500 serwisów na terenie całego kraju w systemy ogrzewania postojowego do montażu w samochodach, w których fabrycznie nie przewidziano takich rozwiązań. W warsztatach w Łobni Webasto montuje ogrzewania postojowe do samochodów osobowych i dostawczych oraz pojazdów specjalnych. Początkowo nowe możliwości w obszarze produkcyjnym będą wykorzystywane głównie do końcowego montażu ogrzewań wodnych Thermo Top Evo.

Jakość i niezawodność systemów ogrzewania Webasto jest wysoko ceniona w Rosji od wielu dekad. „Nasze nagrzewnice postojowe są w tym kraju tak dobrze znane, że słowo ‘Webasto’ jest w Rosji synonimem ogrzewania postojowego” – podkreślił Engelmann. Zapotrzebowanie na te produkty jest na tyle duże, że Webasto przewiduje ogromny wzrost sprzedaży. „Infrastruktura transportowa w Łobni stanowi bardzo dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju naszej działalności w Rosji” – dodał Engelmann.

Około 150 klientów i partnerów wraz z politykami i przedstawicielami administracji wzięło udział w uroczystym otwarciu siedziby Webasto w Łobni. Wśród gości z Rosji i Niemiec byli m.in. Jewgienij Smychlajew, prezydent miasta, Thomas Graf, szef Wydziału Ekonomiczno-Naukowego Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Federacji Rosyjskiej, oraz Matthias Schepp, przewodniczący Niemiecko-Rosyjskiej Zagranicznej Izby Handlowej.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony