Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  10.09.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Wymiana modułu osuszacza powietrza – wskazówki Diesel Technic

Co zrobić, jeśli w pojeździe nie powstaje wystarczające ciśnienie? Pomocnych wskazówek i porad, na co zwrócić w takiej sytuacji uwagę udziela w swoim nowym filmie ekipa Parts Specialists z Diesel Technic. Jej członkowie, Lars i Kevin, skupiają się tym razem na wymianie modułu osuszacza powietrza w ciężarówce.

Pracę przy pojeździe Lars i Kevin rozpoczynają od sprawdzenia ciśnienia roboczego. Przypominają przy tym, aby najpierw dowiedzieć się, jakim ciśnieniem roboczym dysponuje dany pojazd. Dla każdego pojazdu wygląda to bowiem nieco inaczej. Po spuszczeniu ciśnienia, technicy zauważają, że w tym przypadku problem tkwi zaworze spustowym. Okazuje się, że w tym zbiorniku ciśnieniowym zebrała się woda. Oznacza to, że problem stanowi osuszacz powietrza albo wkład osuszacza powietrza.

Specyficzne dla danego pojazdu modele oraz inne dodatkowe komponenty, takie jak zbiornik powietrza i współpracujący z nim zawór spustowy, można znaleźć na Partner Portal Diesel Technic.

Lars i Kevin po odkryciu, że awarii uległ osuszacz powietrza ich ciężarówki, wymieniają go. Korzystając z okazji, objaśniają działanie tej części i pokazują, że może być ona różnej konstrukcji. Duet prezentuje również swoim widzom, na co zwracać uwagę, sprawdzając ciśnienie wyjściowe na sprężarce powietrza i jak wykorzystać w diagnozie 4-obwodowy zawór ochronny.

Parts Specialists omawiają również w filmie wskazania różnych schematów błędów. Ważne, aby zawsze najpierw określić dokładnie awarię, ponieważ tylko wtedy można usunąć przyczynę.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony