Patenty w warsztacie

temat miesiąca

Lakiernictwo i blacharstwo

Patenty w warsztacie

3 miesiące temu  10.04.2017, ~ Administrator   

Car wrapping. Jak robić to dobrze? [TEMAT MIESIĄCA]
Strona 2 z 2

– Ten jest przez folię dodatkowo chroniony przed czynnikami zewnętrznymi jak błoto, piasek, kamienie czy sól drogowa. Dzięki temu wartość auta utrzymuje się mimo eksploatacji – dodaje mistrz Polski w car wrapping. Jak przyznaje, w przypadku mniej skomplikowanych aplikacji swoich sił w car wrappingu może spróbować każdy. Jak się do tego przygotować?

Zrób to sam

Przed rozpoczęciem oklejania należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Oprócz wspomnianej opalarki i pirometru konieczne są:

 • Nożyki

 • Rakla z filcem

 • Taśma klejąca

 • Odtłuszczacz

- Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczanie oklejanej powierzchni – nie może być na niej drobinek kurzu. Następnie należy odtłuścić lakier, by folia zachowała przyczepność i usunąć wszystkie wystające elementy jak klamki czy zderzaki – mówi Michał Słaboszewski. Kolejny etap to pozycjonowanie folii i docięcie jej do wyklejanego elementu – warto przy tym zachować nieznaczny margines. Następnie należy odkleić część papieru podkładowego i przykleić w ustalonym miejscu.

Liczy się precyzja

Nakładając folię należy doklejać ją raklą, która wypchnie powietrze – dzięki temu nie powstaną na niej bąble. Wysokiej precyzji wymaga oklejenie zagięć i przetłoczeń – tu do pracy wkraczają opalarka i pirometr. – Po docięciu folii i jej ostudzeniu można uznać, że samochód został oklejony. Jednak zanim ruszy się na drogi, należy pozostawić go w tym samym pomieszczeniu przez ok. 24 godziny – tłumaczy ekspert Lange Łukaszuk.

Tego rodzaju personalizacji może się podjąć każdy – folie są ogólnodostępne. Wymaga to jednak zapewnienia odpowiednich warunków, precyzji i cierpliwości. Dlatego warto sięgnąć po pomoc fachowców – aplikatorów, którzy przeszli niezbędne szkolenia. W końcu chodzi o nasze ukochane auto – najważniejszą wizytówkę każdego kierowcy.

Firma "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. (Lange Łukaszuk) jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwsza wprowadziła do Polski szereg renomowanych producentów, takich jak Steinel, Panasonic, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju firmy polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. „LŁ” wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. W zależności od grupy asortymentu ma obecnie od kilku do kilkudziesięciu procent udziału w polskim rynku narzędziowym.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Nikolas 1 miesiąc temu No ja właśnie ostatanio zamówiłem płynną folię z Full Dipa i tez dostałem taki pistolet:D radocha jak za dzieciaka, ale efekt znacznie lepszy!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony