Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

„Na Osi” dla warsztatu
Ten program warto oglądać!

Nadawany od trzech lat w telewizji TVN SIEDEM program pt. “Na Osi” jest jedynym w swoim rodzaju programem motoryzacyjnym w Polsce.

Swoją oryginalność zawdzięcza tematyce, którą porusza, a mianowicie motoryzacji ciężkiej. Charakterystyczną cechą programu jest to, że zajmuje się nie tylko testowaniem różnorakich środków transportu, ale w równej mierze czas poświęca wydarzeniom i ciekawostkom branżowym, a także logistyce. Nie brak w “Na Osi” miejsca na troskę o bezpieczeństwo, czy środowisko naturalne. Można zatem w programie zobaczyć wszystko, co związane jest z szeroko pojętym transportem.

Producent programu Andrzej Wachowski.

Wszystko zaczęło się od tego, że szerokie grono osób, które prywatnie i zawodowo związane jest z branżą transportową, nie miało w telewizji programu dla siebie, który informowałby o wydarzeniach i nowościach leżących w sferze ich zainteresowań. A przecież do tej grupy nie należą tylko kierowcy, którzy sami de facto stanowią spory zastęp. Pośród zainteresowanych tematyką poruszaną w programie “Na Osi” znajdują się również właściciele firm transportowych, pracownicy serwisów i punktów sprzedaży pojazdów ciężarowych, logistycy, a także wielbiciele branży transportowej. Zważywszy na fakt jak wielką grupę stanowią wymienione osoby, nie sposób pominąć ich w tak popularnym środku przekazu, jakim jest telewizja.

Drugi operator Dariusz Panza

Bodźcem do wyprodukowania programu był na pewno również bogaty życiorys jego producenta, który, zanim zajął się na dobre produkcją telewizyjną, wiele lat spędził pnąc się po szczebelkach kariery w transporcie międzynarodowym. Andrzej Wachowski, jako jeden z pierwszych polskich przewoźników międzynarodowych, przecierał szlaki w popeerelowskiej polskiej biurokracji, aby dzisiejszym przewoźnikom i kierowcom było lepiej. Producent programu “Na Osi” zna tę branżę od przysłowiowej podszewki. W szczytowym okresie rozwoju swojej firmy transportowej Hagoka, w jej barwach jeździło ponad 40 ciągników siodłowych marki MAN, natomiast fakt posiadania tak dużej liczby pojazdów przyczynił się do autoryzacji jego serwisu przez niemiecką firmę. Tym samym p. Wachowski stał się właścicielem pierwszego w Polsce autoryzowanego serwisu MAN-a. Znający się na rzeczy producent to połowa sukcesu. Andrzej Wachowski zgromadził wokół siebie grono profesjonalistów telewizyjnych i inżynierów transportowych. W ekipie nie brakuje również osób młodych i chętnie zdobywających doświadczenie. Dziennikarze i operatorzy, podróżując po całej Polsce i Europie, nieustannie kolekcjonują nowe informacje z zakresu wydarzeń branżowych, zaś do oglądania poszczególnych pozycji programu zaprasza znany dziennikarz TVN – Sławek Sochacki. W każdym odcinku programu można zobaczyć test pojazdu ciężarowego oraz liczne felietony i reportaże z branży. Podczas niezliczonych podróży eksplorowane są serwisy, warsztaty oraz siedziby firm transportowych. Na bieżąco są obserwowane zmiany zachodzące w prawodawstwie transportowym i kodeksie drogowym. Ekipa programu obecna jest na wszelkiego rodzaju ina-uguracjach oraz jubileuszach branżowych. Widzowie są stale informowani o wynikach sprzedaży poszczególnych marek ciężarowych oraz wchodzących na rynek nowościach. Na ich pytania, co tydzień, odpowiada policjant ruchu drogowego aspirant Darek Krzewski. Ponadto, na prośbę widzów, w niemal każdym odcinku programu można obejrzeć test pojazdu osobowego. Twórcy uatrakcyjnili również program poprzez wprowadzenie różnych konkursów z nagrodami. Program ukazuje się w TVN SIEDEM w cyklu cotygodniowym. Premiera w każdą sobotę w godzinach wczesnopopołudniowych, a powtórki w niedzielę rano i poniedziałek około północy.

Zapraszamy do oglądania!!!


W programie „Na osi” można znaleźć wiele informacji o diagnostyce, serwisach i nowinkach technicznych. Pokazywane są reportaże z odwiedzanych serwisów samochodowych i ich zaplecza technicznego. Prezentowane są nowoczesne systemy diagnostyczne wprowadzane przez koncerny samochodowe, np. Renault (NG3) czy Mercedes (komputerowy system diagnostyczny). Wiele uwagi poświęca się właściwej eksploatacji pojazdów.

Autorzy programu „Na osi” nie boją się wyzwań. Oprócz testów pojazdów, w audycji spotykamy eksperymenty z zakresu techniki „warsztatowej”. W lipcu 2005 roku ukazał się cykl reportaży z przebiegu testu preparatu dodawanego do oleju silnikowego. W finale, wysłużony redakcyjny polonez przejechał ponad 300 km na suchym silniku (bez oleju). Silnik nie zatarł się. Wynik testu był zaskoczeniem dla rzeczoznawcy samochodowego.

Zapowiedzi poszczególnych pozycji każdego odcinka programu są realizowane w warunkach warsztatowych lub na terenie baz transportowych. Prowadzący audycję Sławek Sochacki cieszy się dużym autorytetem wśród telewidzów. Partnerem Sławka i jednocześnie ekspertem z zakresu przepisów ruchu drogowego (w tym warunków technicznych pojazdów) jest aspirant Dariusz Krzewski.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony