Warto wiedzieć

Wydarzenia

miesiąc temu  13.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

AAA AUTO i bezpłatne bazy danych carVertical

Zainteresowanie weryfikacją historii samochodów używanych w Polsce wciąż rośnie. Teraz pierwszy dealer samochodów używanych w Polsce oferuje bezpłatną weryfikację carVertical wszystkich aut w swojej ofercie. Partnerstwo obu firm ma przyczynić się do większej przejrzystości na rynku.

Od stycznia do maja 2024 roku w salonach AAA AUTO i Mototechna w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedano 44 500 pojazdów, co jest najlepszym wynikiem za ten okres w całej historii AURES Holdings od 1992 roku. W porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej stanowi to wzrost o ponad 10%. Najlepszym miesiącem sprzedaży AURES w 32-letniej historii firmy był tegoroczny kwiecień – aż 9 463 sprzedane samochody. Wysokie wyniki sprzedaży w tym roku skłoniły firmę do dalszego wsparcia tej dynamiki poprzez bezpłatne udostępnienie danych wszystkich pojazdów w swojej ofercie w oparciu o bazy danych międzynarodowej firmy carVertical.

Zdaniem zarządu firmy, rosnąca sprzedaż jest wynikiem nie tylko wielu zewnętrznych czynników, ale także strategii poprawy zadowolenia klientów, którą AURES Holdings wprowadził w swojej sieci AAA AUTO w 2022 roku.

- Poziom zadowolenia monitorujemy za pomocą dwóch parametrów: NPS, czyli Net Promoter Score, oraz recenzji publikowanych w Google. Z tej perspektywy również jesteśmy pionierami w sektorze samochodów używanych, ponieważ w żadnym z krajów, w których działamy, żaden sprzedawca samochodów używanych nie ujawnia swoich wskaźników NPS - powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci centrów samochodowych AAA AUTO.

Kolejnym sposobem na dalsze zwiększenie sprzedaży, zdaniem zarządu, jest udostępnienie szerszego zakresu informacji o historii aut, dlatego też AURES Holdings, lider na rynku samochodów używanych w Polsce, jako pierwsza firma w branży nawiązała współpracę z carVertical, jedną z największych na świecie firm weryfikujących historię samochodów. Celem tego partnerstwa jest zapewnienie klientom wygodnego dostępu do najważniejszych danych na temat pochodzenia i historii samochodów. Obie firmy zgodziły się udostępnić dane o pojazdach klientom sieci AAA AUTO bez dodatkowych opłat – bezpośrednio na swoich stronach internetowych.

- Klienci otrzymują podstawowe dane na temat historii samochodu bez konieczności podejmowania jakichkolwiek zobowiązań czy składania deklaracji zakupu. W AURES Holdings nie martwimy się o jakość i bezpieczeństwo samochodów, które oferujemy do zakupu. Nie mamy nic do ukrycia, więc upublicznienie danych dotyczących historii samochodu jest dla nas oczywiste. Jesteśmy pierwszym dealerem samochodów używanych w Polsce, który oferuje bezpłatną weryfikację carVertical wszystkich aut w swojej ofercie. Postrzegamy to również jako kolejny krok w kierunku podwyższenia jakości funkcjonowania rynku samochodów używanych - powiedziała Karolína Topolová.

AURES Holdings od dłuższego czasu współpracuje z firmami weryfikującymi historię oferowanych samochodów w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Niemczech. W minionej dekadzie dzięki tym specjalistycznym bazom danych, firma zweryfikowała już ponad milion aut.

- Jesteśmy przekonani, że udostępnianie danych o historii pojazdów przez sprzedającego pozwoli znacząco zwiększyć transparentność na rynku i zapewnić nabywcom lepsze doświadczenia zakupowe. Firmie AURES Holdings składamy gratulacje za tę inicjatywę. Jesteśmy przekonani, że nasze partnerstwo przyczyni się do większej przejrzystości na rynku - powiedział Daniel Artisiuk, odpowiedzialny za działalność carVertical na polskim rynku.

- CarVertical działa na 28 rynkach, głównie w Europie. Sprawdzamy pojazdy zarówno z rynku krajowego, jak i zagranicznego. Do ochrony sprzedawców i konsumentów wykorzystujemy około 900 źródeł danych.

Fot. AAA AUTO

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ Krakus 1 miesiąc temu Poczytajcie o AAA Auto - trzmałbym się od tej firmy z daleka: https://pim.pl/autocentrum-aaa...
    oceń komentarz 0 0 komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony