Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  04.11.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

AkzoNobel w jeszcze ściślejszej współpracy z producentem pojazdów elektrycznych

Firma informuje, że przedłuża umowę i rozszerza jej zakres z azjatyckim producentem pojazdów elektrycznych BYD. Nowe zapisy kontraktu oznaczają kontynuację dotychczasowej współpracy i jednocześnie rozszerzają partnerstwo na obsługę warsztatów blacharsko-lakierniczych i zatwierdzonych sieci warsztatów na całym świecie.

Firma AkzoNobel została globalnym partnerem w zakresie usług lakierniczych dla producenta nowych pojazdów elektrycznych BYD Auto Sales Company Ltd. – obecnie wiodącego na świecie sprzedawcy pojazdów elektrycznych. Po raz pierwszy umowę między obiema firmami podpisano w 2017. Na jej mocy AkzoNobel jest rekomendowanym dostawcą produktów i usług lakierniczych pojazdów dla BYD w Chinach.

Teraz poinformowano o rozszerzeniu zapisów kontraktu w ramach partnerstwa na obsługę warsztatów blacharsko-lakierniczych i zatwierdzonych sieci warsztatów na całym świecie.

Firma BYD („Build Your Dreams”) powstała w 2003 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją akumulatorów. Dziś to czołówka największych na świecie przedsiębiorstw z branży motoryzacji elektrycznej: od rowerów i wózków widłowych przez auta osobowe aż po flotę autobusów i ciężarówek. Koncern BYD wyprodukował dotychczas ponad 1 180 000 nowych pojazdów elektrycznych, zajmując tym samym pierwsze miejsce w sprzedaży tychże pojazdów w Chinach przez sześć kolejnych lat (2014-2019).

- Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą współpracę z BYD na całym świecie. To realny i kolejny przykład kontrybucji AkzoNobel w strategiczne działania nastawione na redukcję emisji dwutlenku węgla. Przypomnę, że zobowiązaliśmy się do zmniejszenia o połowę emisji CO2 w całym łańcuchu wartości do 2030 roku - powiedział Patrick Bourguignon, Dyrektor Automotive and Specialty Coatings w AkzoNobel.

- Na podpisanym kontrakcie zyskują obie strony: nasza firma uczyni transport bardziej zrównoważonym a BYD otrzyma dostęp do najnowocześniejszych usług i narzędzi, w tym naszych wiodących w swojej klasie systemów lakiernictwa pojazdów.

Jednym z tych narzędzi jest niedawno wprowadzony przez AkzoNobel CO2eRepairCalculator – pierwszy w branży system naprawczy do lakiernictwa samochodowego zaprojektowany do pomiaru, zarządzania i redukcji emisji dwutlenku węgla. Stanowi on integralną część globalnej inicjatywy, której celem jest zachęcenie warsztatów lakierniczych do włączenia się w światowy ruch na rzecz prowadzenia zrównoważonej gospodarki i ochrony zasobów naturalnych.

Fot. AkzoNobel

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony