ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

9 miesięcy temu  19.09.2018, ~ Administrator   

Auta elektryczne w umiarkowanej cenie? Volkswagen rozpoczyna kampanię ELECTRIC FOR ALL.

Marka zapowiada produkcję atrakcyjnych aut elektrycznych za umiarkowaną cenę. W Dreźnie odbyła się światowa premiera modułowej platformy do produkcji aut elektrycznych (MEB). Nowa platforma technologiczna ma być kluczowym elementem przedsięwzięcia „Elektryczne samochody dla wszystkich”.

W ramach rozpoczętej w poniedziałek kampanii ELECTRIC FOR ALL marka zamierza wprowadzić na rynek atrakcyjne modele w przystępnych cenach i w ten sposób doprowadzić na świecie do przełomu w dziedzinie elektrycznych samochodów. Ofensywa Volkswagena koncentruje się wokół platformy do konstrukcji samochodów elektrycznych (MEB) – platformy technologicznej stworzonej specjalnie z myślą o samochodach zasilanych energią elektryczną. Pierwszym na świecie seryjnym autem tego rodzaju, skonstruowanym w oparciu o MEB, będzie Volkswagen ID. produkowany od końca 2019 roku w Zwickau. Główny element platformy MEB to mobilne podwozie bez karoserii i wnętrza. 

ELECTRIC FOR ALL opisuje wizję marki Volkswagen upowszechnienia innowacyjnej technologii tak, by była dostępna dla jak największej liczby klientów. Centralnym elementem przedsięwzięcia pod hasłem „elektryczny samochód dla wszystkich” jest platforma MEB: pozwala ona na uzyskanie bardzo dobrego stosunku ceny do jakości aut elektrycznych i w dużym stopniu przyczyni się do tego, że auto zasilane prądem z produktu niszowego stanie się bestsellerem.

- Spopularyzujemy elektryczne samochody i sprawimy, że spodobają się one wielu ludziom. MEB to jeden z najważniejszych projektów w historii Volkswagena – to skok technologiczny, jak kiedyś z Garbusa do Golfa - mówi członek zarządu ds. Elektrycznej Mobilności Thomas Ulbrich.

MEB: technologiczna platforma dla samochodów elektrycznych 

Konsekwentne stosowanie strategii wspólnej platformy to znak firmowy Volkswagena. Świadczy ona o energii z jaką marka i koncern angażują się w tematykę elektrycznej mobilności. Thomas Ulbrich – „Dzięki modułowej platformie do produkcji samochodów elektrycznych wykorzystujemy wszystkie możliwości tego rodzaju pojazdów, a jednocześnie możemy wytwarzać je na masową skalę. Już w pierwszej fazie na platformie tej zostanie wyprodukowanych 10 milionów samochodów koncernu. MEB to ekonomiczny i technologiczny szkielet przedsięwzięcia pod hasłem „Elektryczne auto dla wszystkich”. 

- Z zastosowania platformy MEB wynika wiele zalet dla klientów - wyjaśnia Christian Senger, szef działu E-Mobility. - ID. będzie kamieniem milowym rozwoju technologicznego. Będzie to pierwsze w pełni skomunikowane z otoczeniem i w pełni użyteczne na co dzień elektryczne auto, na które będzie stać miliony ludzi”. Będzie można np. zamontować w nim większe akumulatory i dzięki temu uzyskać dużo większy zasięg. „Dzięki płaskim akumulatorom w podłodze samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, a jego kabina jest dużo większa – mamy do czynienia ze znacznym wzrostem przestronności wnętrza.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony