Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  03.02.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

Bezpłatne przeglądy aut - dobry przykład z Warszawy

Nowe hybrydy w stołecznej policji. Fot. ksp.policja.gov.pl

Stołeczna policja we współpracy m.in. ze szkołą samochodową przeprowadzi akcję bezpłatnego sprawdzanie stanu technicznego pojazdów. Kontroli zostaną poddane układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, takie jak: hamulcowy, kierowniczy, zawieszenia, wydechowy, jezdny w tym ogumienie oraz oświetlenie. W pojazdach, które będą uczestniczyły w działaniach, zostanie również przeprowadzona bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego i wnętrza pojazdu – ozonowanie oraz uzupełniony płyn do spryskiwaczy.

Wszystko w ramach działań profilaktycznych pn. „Jadę bezpiecznym autem – przegląd pojazdów przed feriami”. Jak podaje policja, mają one na celu wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie, jak również uświadomienie kierującym konieczności utrzymania właściwego stanu technicznego samochodów. Akcje odbędzie się w sobotę, 4. lutego, w godzinach 9-17 na terenie Stacji Kontroli Pojazdów WX/195/P przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie ul. Szczęśliwicka 56. Badania przeprowadzi uprawniony diagnosta oraz policjanci wydziału ruchu drogowego.

Chodzi o bezpieczeństwo, a więc jest to inicjatywa szczególnie godna pochwały i naśladowania. Może kolejne miasta zechcą się przyłączyć?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony