Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Części eksploatacyjne

miesiąc temu  05.04.2020, ~ Administrator   

 Brak mocy silnika i odgłos gwizdu z przedziału silnikowego. Problem z Peugeotem 4008

Peugeot 4008:  brak mocy silnika i odgłos gwizdu z przedziału silnikowego

Pytanie: Zgłosił się do nas właściciel Peugeot 4008 z silnikiem wysokoprężnym 1,8 HDi z 2014 roku, który skarży się na brak mocy silnika i odgłos gwizdu dochodzący z przedziału silnikowego. Wykonaliśmy podstawowe czynności kontrolne układów paliwa i powietrza, sprawdziliśmy, czy zostały zapisane kody usterek, ale niczego nie znaleźliśmy. Czy wiecie, jak zabrać się za naprawę tego samochodu?

Autodata, wiodący dostawca informacji technicznych w branży motoryzacyjnej, udostępnia sprawdzone przez producentów rozwiązania częstych problemów występujących w pojazdach. Oto odpowiedź w tym przypadku:

Odpowiedź: Problem z odgłosem gwizdu dochodzącym z przedziału silnikowego w modelach 4008 z silnikiem wysokoprężnym 1,8 jest nam znany. Przyczyną usterki jest prawdopodobnie gumowa uszczelka pomiędzy przewodem zasysającym powietrza a turbosprężarką, która została zassana do turbosprężarki, powodując uszkodzenie wirnika zasysania powietrza turbosprężarki. Sprawdź uszkodzenia turbosprężarki i w razie potrzeby wymień na nową. Załóż nową uszczelkę na przewodzie zasysającym. Zamontuj nową rurę zasysającą. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby sprawdzić, czy usterka została naprawiona.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony