Warto wiedzieć

Części eksploatacyjne

6 miesięcy temu  12.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Brembo posadzi 14 tys. drzew

Firma we współpracy z platformą Treedom zaangażuje w projekt wszystkich pracowników Grupy w ramach obchodów 60-lecia Brembo. Celem jest zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery i wsparcie lokalnych społeczności rolników.

Brembo, światowy lider w dziedzinie rozwoju i produkcji układów hamulcowych, świętuje 60. rocznicę działalności akcją sadzenie ponad 14 tys. drzew, które zostaną podarowane pracownikom Grupy na całym świecie. Las Brembo wyrośnie w Kenii, w pobliżu Jeziora Wiktorii, gdzie firma będzie korzystała z platformy internetowej Treedom. To pierwszy system pozwalający na zdalne sadzenie drzew i śledzenie ich wzrostu online.

- Projekt wpisuje się w cele szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow i pokazuje, że zrównoważony rozwój jest możliwy dzięki współpracy społecznej” - mówi Cristina Bombassei, Chief CSR Officer Brembo.

-W naszej firmie kładziemy duży nacisk na zrównoważony rozwój, co znajduje odzwierciedlenie w korzystaniu z zasobów naturalnych, recyklingu materiałów, redukcji emisji dwutlenku węgla i w strategii rozwoju bardziej ekologicznych produktów. Las jest tylko jednym z wielu aspektów naszego globalnego zaangażowania, ponieważ, podążając za przykładem Organizacji Narodów Zjednoczonych, chcemy aktywnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym jako firma.

W 2018 r. Brembo podpisało się pod Agendą ONZ 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju, która określa 17 celów (SDGs) do realizacji na przyszłość. Las Brembo przyczyni się do osiągnięcia dziesięciu z nich, przynosząc korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla społeczeństwa.

Szacuje się, że 14 tys. drzew pochłonie w ciągu 10 lat ponad 7 tys. ton CO[2] z atmosfery, co dodatkowo wesprze działania Brembo, dążące do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 r. Wśród drzew znajdują się gatunki owocowe i inne, odpowiadające danemu środowisku i potrzebom mieszkańców regionu. W projekt zaangażowanych będzie około 1,3 tys. rolników, którzy z pomocą organizacji pozarządowej będą dbać o las.

Fot. Brembo

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony