ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

3 miesiące temu  14.03.2019, ~ Administrator   

Cadillac CT6 z systemem do półautonomicznej jazdy

Firmy OSRAM Opto Semiconductors i Joyson Safety Systems wyposażą nowy model Cadillaca w innowacyjny system do półautonomicznej jazdy. „Super Cruise” to pierwsza w branży, niewymagająca ręcznej obsługi, technologia prowadzenia pojazdu na autostradzie.

Dzięki zastosowaniu emiterów podczerwieni i diod firmy OSRAM, które są wbudowane w kierownicę wyprodukowaną przez Joyson Safety Systems, włączony system „Super Cruise” śledząc pozycję głowy kierowcy monitoruje jego zachowanie na drodze.

„Super Cruise” to kolejna ewolucja układu adaptacyjnej kontroli prędkości (ang. ACC). System działa tylko wtedy, gdy kierowca obserwuje drogę przed samochodem. W tym celu zaprojektowano kierownicę z wbudowaną kamerą na podczerwień, która monitoruje pozycję głowy prowadzącego i sprawdza, czy jego wzrok jest skupiony przez na drodze. Jeśli kierowca zbyt długo nie patrzy na drogę, system wysyła szereg sygnałów, aby pobudzić go do reakcji w celu odzyskania kontroli nad pojazdem. W skrajnym przypadku, gdy kierujący przestaje reagować, Cadillac CT6 wykorzystuje pełną funkcjonalność zainstalowanych w pojeździe technologii, doprowadzając do kontrolowanego zatrzymania samochodu.

Kierownica firmy Joyson Safety Systems wyposażona jest w diody OSRAM Oslon Black SFH 4715S IRED, które umożliwiają śledzenie ruchu oczu kierowcy, a także w moduł OSRAM RGB Multiled, informujący kierowcę o tym, kiedy „Super Cruise” działa i w jakim jest trybie. Na przykład, gdy system jest włączony, diody świecą na zielono. LEDy zmieniają kolor na niebieski, gdy system wykryje, że kierowca nie patrzy na drogę, a sygnał czerwony informuje, że system jest wyłączony.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Joyson Safety Systems przy tworzeniu systemu „Super Cruise" – powiedział Rajeev Thakur, kierownik ds. marketingu w firmie OSRAM Opto Semiconductors. Nasze diody należą do najlepszych na świecie, dzięki temu możemy współpracować z różnymi partnerami, którzy tworzą i chcą wprowadzać innowacyjne systemy wspomagające kierowców – od monitorowania zachowania kierowców po LiDAR, adaptacyjne reflektory i wiele innych rozwiązań. Właśnie taka współpraca pozwala nam zwiększać mobilność i tworzyć bezpieczne rozwiązania drogowe – dodał.
Jesteśmy dumni z tego niezwykle udanego partnerstwa i jednocześnie przekonani, że system monitorowania zachowania kierowcy odegra ważną rolę w eliminowaniu nieostrożnej jazdy i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział Kirk Morris, dyrektor ds. strategii w firmie Joyson Safety Systems.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony