Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  18.10.2019, ~ Administrator   

Delphi Technologies: o połowę krótszy czas ładowania EV
Strona 1 z 2

Delphi Technologies umacnia pozycję w dziedzinie elektryfikacji, będąc pierwszą firmą w branży z seryjnie produkowanym 800-woltowym falownikiem z węglika krzemu.

Delphi Technologies jest pierwszą firmą w branży produkującą masowo falownik z węglika krzemu (SiC) o napięciu 800 woltów, jeden z kluczowych elementów wysoce wydajnych pojazdów elektrycznych i hybrydowych nowej generacji. Nowy falownik umożliwi stosowanie instalacji elektrycznych do 800 woltów, znacznie zwiększając w ten sposób zasięg pojazdu elektrycznego (EV) i skracając czas ładowania o połowę w porównaniu z najnowocześniejszymi systemami 400-woltowymi.

Technologia, która obsługuje platformy wielonapięciowe, stanowi ewolucję sprawdzonego w branży falownika wysokonapięciowego i opiera się na 25-letnim doświadczeniu w elektryfikacji pojazdów. Falownik Delphi Technologies o napięciu 800 woltów wykorzystuje najnowocześniejsze półprzewodniki MOSFET z węglika krzemu (technologia szerokopasmowego tranzystora polowego na bazie węglika krzemu, półprzewodnika z tranzystorem polowym). Niedawno firma zapewniła sobie 8-letni kontrakt o wartości 2,7 miliarda dolarów na masową produkcję tej technologii z wiodącym producentem pojazdów. Wprowadzenie na rynek spodziewane jest w 2022 r., początkowo dla pojazdów o wysokich osiągach, pracujących z napięciem do 800 woltów.

Firma ogłosiła, że aby nowa generacja pojazdów elektrycznych mogła pokonywać większe odległości, mieć krótsze czasy ładowania i lepszą wydajność współpracuje z firmą Cree, liderem w dziedzinie półprzewodników SiC. Falowniki Delphi Technologies będą wykorzystywać MOSFETy na bazie węglika krzemu Wolfspeed od Cree.

IHS szacuje, że do 2025 r. około 45% światowej produkcji zajmą pojazdy elektryczne, co stanowić będzie około 46 milionów sprzedanych samochodów. Do roku 2030 udział ten wzrośnie do 57% czyli około 62 milionów sprzedanych pojazdów rocznie. Falowniki są jednym z komponentów elektryfikacyjnych o najwyższej wartości, a ich wydajność ma znaczący wpływ na zmiany w branży w wielu aspektach wydajności pojazdu.

Podwojenie napięcia w stosunku do dzisiejszych typowych 400 woltów przynosi znaczne namacalne korzyści, zarówno dla użytkownika pojazdu, jak i producenta. Zaprojektowaliśmy tę technologię, aby uprościć multinapięciowe rozwiązania producentów pojazdów, ponieważ rozszerzają oni swój zakres pojazdów elektrycznych i hybrydowych – mówi Richard F. Dauch, dyrektor generalny Delphi Technologies.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony