ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  05.02.2019, ~ Administrator   

Diesel wraca do łask? Wzrosła sprzedaż. I to w Niemczech!

Klienci Volkswagena w Niemczech ponownie składają coraz więcej zamówień na samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi. W 2018 roku udział zamówień na auta z najnowocześniejszymi turbodieslami pod maską wzrósł do 43 procent. Rok wcześniej wyniósł 39 procent.

Popyt na samochody z silnikami o zapłonie samoczynnym był szczególnie duży wśród klientów prywatnych i niemal się podwoił – z 15 procent w 2017 roku do 27 procent w ubiegłym roku.

W Niemczech debata na temat silników wysokoprężnych jest obciążona emocjonalnie i często odbiega od faktów. Biorąc pod uwagę wysoką wydajność silników Diesla i świetne osiągi aut napędzanych wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, jeszcze przez długie lata pozostaną one ważną technologią szczególnie dla tych, którzy podróżują na długich dystansach. Mimo zmian klimatycznych – powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży. 

Silniki Diesla pomagają producentom aut w osiągnięciu progów emisji gazów cieplarnianych. Spalanie w dieslu jest wydajniejsze, a wysokoprężne jednostki napędowe emitują do 15 procent mniej dwutlenku węgla niż porównywalne silniki benzynowe. Korzyści w związku z emisją CO2 są jeszcze większe w przypadku dużych samochodów. Najnowsza generacja silników wysokoprężnych Grupy Volkswagen (EA288 evo) osiąga niższe poziomy emisji i emituje o nawet 10 g mniej dwutlenku węgla na kilometr w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji (według NEDC).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

 • 28
  ZADOWOLONY
 • 8
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ TEDI 1 7 miesięcy temu Już odtrąbiono koniec Diesla, a tu klapa, wbrew różnym pseudo expertom i who świat wie swoje i żadne pranie mózgów o szkodliwości Diesla nic nie da, benzyniak też jest szkodliwy, a elektryk póki nie zostanie opanowana tzw. zielona energia też jest szkodliwy i na razie pozostanie w sferze marzeń i nie ma się co podniecać
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony