Warto wiedzieć

Inne

3 miesiące temu  07.06.2023, ~ Michał Żak,   Czas czytania 2 minuty

Drogowskaz - nowy program grantowy Fundacji Inter Cars

Fundacja Inter Cars uruchomiła 01.06.2023 unikatowy, ogólnopolski program grantowy – Drogowskaz. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, straży miejskich i gminnych, kół gospodyń wiejskich, domów i centrów kultury, placówek edukacyjnych, bibliotek, domów kultury i innych jednostek samorządu terytorialnego.

To pierwszy tego typu program w Polsce, który zasięgiem obejmie cały kraj! W ramach pilotażowej edycji programu, Fundacja Inter Cars, przekaże środki 12 wybranym organizacjom. W puli przewidziane jest wsparcie dziesięciu projektów w wysokości do 20 000 zł oraz dwóch projektów w kwocie do 50 000 zł.

Główną misją tej inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, dzieci, seniorów, rodziców z wózkami, osób z niepełnosprawnościami czy kierowców.

- Bardzo zależy nam na poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Mimo, że jesteśmy młodą fundacją, to od samego początku naszego istnienia obszar bezpieczeństwa ruchu drogowego jest naszym priorytetem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić ogólnopolski program grantowy Drogowskaz, w ramach którego chcemy wesprzeć społeczności lokalne, by razem, krok po kroku, zmieniać sytuację użytkowników ruchu na lepsze - mówi Jacek Piotrowiak, prezes zarządu Fundacji Inter Cars.

Fundacja Inter Cars zaprasza do składania wniosków: organizacje pozarządowe, straże miejskie lub gminne, koła gospodyń wiejskich, domy i centra kultury, szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury i inne jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski. Pełna lista podmiotów uprawnionych do starania się o środki finansowe znajduje się w regulaminie konkursu. Termin składania wniosków trwa do 30.06.2023.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie programu grantowego Drogowskaz. We wniosku należy opisać pomysł lokalnego projektu i problem, na który odpowiada. Czas realizacji lokalnej inicjatywy trwa od 01.09.2023 do 31.12.2023.

Zgłoszenia zostaną wybrane i ocenione przez powołaną komisję, której skład będzie reprezentować przedstawiciel branży automotive, lokalny reprezentant filiantów Inter Cars oraz niezależny ekspert z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).

Koordynatorem programu grantowego Drogowskaz jest Wojciech Surała, tel.: +48 885 581 925, e-mail: wsurala@intercars.eu. Szczegóły programu oraz regulaminy są dostępne na stronie programu grantowego – Drogowskaz.

Fot. Inter Cars

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony