Współczesny sektor usług i sprzedaży to rynek ogromnie dynamiczny i opierający się głównie na konkurencji. Z tego powodu firmy działające w tym obszarze starają się osiągać efektywność w każdym możliwym zakresie. Dotyczy to oczywiście również firm opierających swoją działalność w dużej mierze na transporcie samochodowym – a w tym przypadku ważną kwestią jest wygląd pojazdów służbowych.
Czemu przedsiębiorstwa działające w obszarze transportu (nie tylko osób) szczególnie muszą zwracać uwagę na kwestię czystości firmowych pojazdów i rozwiązywać ją w najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób? Firmy dbające o ten aspekt czerpią ze swoich starań dwie podstawowe korzyści. Pamiętając o fakcie, że zanieczyszczenia nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie floty, jako pierwszą z nich warto wskazać lepszy stan i dłuższą żywotność pojazdów. Druga korzyść dotyczy wizerunku – samochody kurierskie czy ciężarówki transportujące towary pokryte grubymi warstwami brudu nie zrobią dobrego wrażenia na klientach. Istnieją na szczęście ergonomiczne rozwiązania, dzięki którym utrzymywanie floty samochodowej w czystości jest coraz łatwiejsze.
Łatwo i przyjemnie
W przypadku gdy konieczne jest szybkie i regularne czyszczenie karoserii dużej floty samochodowej, warto rozważyć wykorzystanie myjki wysokociśnieniowej z podgrzewaniem. Przykładem tego rodzaju rozwiązania jest model HDS 5/13 U firmy Kärcher – urządzenie klasy upright. Jego widoczną już na pierwszy rzut oka cechą jest kompaktowość, a przemieszczanie podczas mycia ułatwiają duże koła. Warto nadmienić, że obsługę wspomaga konstrukcja specjalnego pistoletu EASY!Force, którego wielką zaletą jest minimalny nakład siły potrzebnej do utrzymywania spustu, co ma zasadniczą rolę w przypadku konieczności czyszczenia wielu aut w krótkim czasie. Używanie tego modelu usprawnia również intuicyjny system gwintów typu EASY!Lock, który pozwala na łatwą i szybką wymianę akcesoriów. Za oszczędność odpowiedzialny jest natomiast tryb eco!efficiency redukujący zużycie paliwa podczas pracy urządzenia.
Zamiast wody – para
Na co powinny zwracać uwagę właściciele firm rozważających zakup myjki ciśnieniowej? Kluczowe są przede wszystkim dwa parametry: wydatek pompy oraz ciśnienie robocze (podawane w barach). Pierwszy parametr służy do określenia efektywności, z jaką wypłukiwany brud zostaje usunięty za pomocą wysokociśnieniowego strumienia. Drugi parametr definiuje, z jaką siłą brud jest wypłukiwany przez wodę z powierzchni poddawanych czyszczeniu. Warto również zwrócić uwagę na temperaturę, do jakiej może zostać podgrzana woda w zbiorniku (o ile rozważany model posiada w ogóle taką funkcję), gdyż woda o wysokiej temperaturze jest znacznie efektywniejsza przy usuwaniu nieczystości niż zimna.
Inne sposoby na wnętrze
Poza zadbaniem o czystość karoserii istotne jest również regularne czyszczenie wnętrz pojazdów. Tu można rozważyć dwa ergonomiczne rozwiązania. Pierwsze z nich to odkurzacz uniwersalny NT 65/2 Ap marki Kärcher, czyli urządzenie sprawdzające się zarówno w pracy w trybie suchym i mokrym, co umożliwia usuwanie wydajne czasowo zanieczyszczeń różnego rodzaju. Drugą, i wciąż jeszcze stosunkowo nową opcją, są tzw. profesjonalne parownice, czyli urządzenia usuwające brud strumieniem gorącej pary. Do zalet tych urządzeń należy minimalne zużycie wody oraz brak konieczności stosowania jakichkolwiek środków czyszczących. W przypadku niektórych firm (np. korporacji taksówkarskich) atutem może być dostępność tych urządzeń w poręcznych w użyciu modelach, pozwalających na dokładne operowanie we wnętrzu aut.
Dzięki ergonomicznym urządzeniom w rodzaju myjek ciśnieniowych bądź odkurzaczy czyszczenie samochodów jest procesem dość prostym i szybkim – niezależnie od tego, czy w grę wchodzi czyszczenie wnętrza czy karoserii. Rozwiązania te sprawiają, że firmy transportowe czy kurierskie mogą łatwo uporać się nawet z rozległymi i trwałymi zanieczyszczeniami.
Komentarze (5)