Warto wiedzieć

Serwis Pojazdów Użytkowych

ponad rok temu  15.06.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Grupa Cichy-Zasada z pozycją lidera branży motoryzacyjnej w Polsce

Grupa Cichy-Zasada kolejny rok z rzędu zostaje liderem sprzedaży nowych aut na polskim rynku motoryzacyjnym. Wspólnie z Sobiesław Zasada Automotive zakończyła miniony rok z wynikiem 20 583 sprzedanych aut, z czego 15 830 to samochody z Grupy Volkswagen (VW, Audi, Skoda, Seat, Cupra, VW Samochody Dostawcze), natomiast Mercedes, Jeep, Alfa Romeo sprzedało 4 753 samochody.

Grupa Cichy-Zasada posiada w swoim portfelu marki Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Skoda, Seat, Cupra, Audi. Jest największym dealerem nowych samochodów w Polsce, a także sprzedawcą certyfikowanych samochodów używanych (www.samochodyuzywane.pl). Ponadto, oferuje oryginalne części i akcesoria oraz wysokiej jakości usługi finansowe, ubezpieczeniowe, serwisowe, blacharsko-lakiernicze. Sieć sprzedaży obejmuje 31 salonów w 8 dużych miastach w kraju. Firma zatrudnia ponad 1400 pracowników. Główna siedziba Spółki mieści się w podpoznańskim Wysogotowie.

Firma może pochwalić się niemałym sukcesem. Mimo, że rok 2021 był dużo trudniejszy od poprzedniego, Grupie Cichy-Zasada udało się utrzymać wynik sprzedażowy na podobnym poziomie jak w roku 2020, co niewątpliwie należy rozpatrywać jako ogromny sukces.

- Świat motoryzacji zmienia się w zawrotnym tempie. Kryzys na rynku półprzewodników wywołany pandemią COVID-19 oraz aktualny brak wiązek elektrycznych produkowanych w Ukrainie spowodowały, że dostępność samochodów jest inna, niż byśmy oczekiwali. Mimo niedoborów komponentów i niskiej podaży samochodów, nasza Grupa kolejny rok z rzędu udowadnia, że potrafimy sobie świetnie radzić - powiedział Karol Obiegły, Prezes Zarządu.

I dodał, że umacnianie pozycji lidera sprzedaży nowych aut na polskim rynku motoryzacyjnym jest priorytetem Grupy Cichy-Zasada.

Fot. Grupa Cichy-Zasada

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony