ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  14.09.2018, ~ Administrator   

Impact mobility rEVolution'18!

Wydarzeń promujących paradygmat elektromobilności jest bez liku. Targi, konferencje, eventy z udziałem przedstawicieli najwyższego szczebla władz… - za nami kolejne takie wydarzenie, którego mottem było: shaping the future of mobility!

Od 12 do 13 września tereny Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach były miejscem spotkania specjalistów, których działalność wpisuje się w kształtowanie nowego oblicza mobilności. Organizatorzy zaprosili gości z całego świata, m.in. ze 150 renomowanych uczelni i instytutów badawczych. Nie zabrakło innowacyjnych startupów, a też dostawców gotowych rozwiązań do wdrożenia. Na dwa dni do stolicy Górnego Śląska ściągnęli kluczowi gracze ze świata motoryzacji i transportu. Byli też czołowi politycy i samorządowcy.

Agenda tegorocznego Impact mobility rEVolution’18 to kilkadziesiąt inspirujących przemówień i wydarzeń wokół 7 ścieżek tematycznych: od recept na wymyślenie nowego modelu biznesowego motoryzacji, ekotrendów w branży czy elektryczne samochody autonomiczne i innowacyjny ruch miejski, aż po nowe rozwiązania w dziedzinie transportu masowego oraz innowacje w segmencie finansowania i inwestycji nowej fali mobility.

Kongresowi towarzyszyła strefa Expo, gdzie można było poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii inteligentnej mobilności – poczynając od baterii litowo-jonowych i ogniw wodorowych. Wśród wystawców nie zabrakło czołowych dostawców stacji ładowania dla samochodów elektrycznych, m.in. firmy ASSECO, Nexity, Wenar. Mieliśmy też przedpremierowy pokaz dwumiejscowego samochódu ZD D2S, bo też rozpoczyna działalność pierwszy w Polsce podmiot sprofilowany na mikromobilność.

Electric Vehicles Poland

Spółka Electric Vehicles Poland (EVP) będzie specjalizować się w sprzedaży i serwisowaniu całkowicie elektrycznych minisamochodów. Pierwszą umowę importerską Electric Vehicles Poland podpisała z ZHIDOU Electric Vehicle, producentem aut należącym do Geely Holding Group (właściciela m.in. marki Volvo).

Adam Pietkiewicz, prezes Holdingu 1 i właściciel Electric Vehicles Poland, wierzy, że tak jak utworzona niemal trzydzieści lat temu Grupa PGD stała się potentatem polskiego rynku dealerskiego, tak spółka Electric Vehicles Poland zostanie liderem w segmencie elektrycznej mikromobilności.

– Wszyscy jesteśmy świadomi, że motoryzacyjny świat idzie w kierunku elektryfikacji i zmniejszania wymiarów. Spółka EVP rusza w tę samą stronę i – zapewne wytyczając nowe szlaki w organizacji sprzedaży – w specjalistyczny sposób odpowie na szybko budzący się popyt w zakresie mikromobilności – mówi Adam Pietkiewicz.

Działalność handlową Electric Vehicles Poland rozpoczyna od wprowadzenia na polski rynek modelu ZD D2S. Samochody mają być dostępne w sześciu największych polskich aglomeracjach, sukcesywnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Tekst i zdjęcia: Rafał Dobrowolski
Więcej o wydarzeniu: https://impactcee.com/mobilityrevolution/2018/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Impact mobility rEVolution'18!
Impact mobility rEVolution'18!
Impact mobility rEVolution'18!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony