ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

temat miesiąca

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Części eksploatacyjne

ponad rok temu  05.04.2018, ~ Administrator   

Jak budować lojalność klientów? Kontrola części eksploatacyjnych [TEMAT MIESIĄCA]
Strona 1 z 2

Części związane z bezpieczeństwem jazdy, jak np. amortyzatory, hamulce i inne podzespoły podwozia, w okresie jesienno-zimowym wystawiane są na ciężką próbę i w przypadku zaniedbań serwisowych mogą stać się źródłem zagrożenia. Podczas wiosennych przeglądów warsztaty pomagają przygotować auta do sezonu letniego. Drobiazgowy przegląd samochodu jest jednym z narzędzi pozwalających warsztatom utrzymać zaufanie stałych klientów.

Z punktu widzenia kierowcy niezwykle ważne jest znalezienie takiego warsztatu, któremu można całkowicie zaufać. Poza dobrą lokalizacją i przyjazną obsługą najważniejsze kryteria wyboru warsztatu przez klienta to doświadczenie i jakość jego pracy.

Niezależne warsztaty mogą zyskać uznanie swoich klientów, zapewniając im profesjonalny wiosenny przegląd samochodu. Firma ZF Aftermarket wspiera warsztaty, zapewniając niezbędne produkty takich marek jak Lemförder, SACHS, TRW w jakości OE, którym towarzyszy kompleksowe wsparcie techniczne.

W szczególności warto przyjrzeć się amortyzatorom

Specjaliści ZF Aftermarket zalecają dokładną kontrolę amortyzatorów pierwszy raz po ok. 80 tys. km, a potem co 20 tys. km, ponieważ satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa jazdy jest osiągalny tylko wtedy, gdy amortyzatory samochodu prezentują perfekcyjny stan techniczny. Doskonałą okazją do przetestowania amortyzatorów jest wiosenna wymiana opon. W razie gdy niezbędna jest wymiana amortyzatorów, fachowcy nie mają wątpliwości, iż konieczna jest także  kontrola pozostałych elementów związanych z amortyzacją pojazdu. Długa żywotność amortyzatorów jest możliwa tylko wtedy, gdy ich mocowania, odboje oraz osłony są w idealnym stanie.

Jeśli klient odwiedza warsztat tylko wiosną i jesienią przy okazji zmiany opon, doradcy serwisowi powinni rekomendować wymianę klocków hamulcowych. Przy okazji należy zwrócić uwagę na stan tarcz hamulcowych, szczęk oraz przewodów, a także działanie zacisków hamulcowych i obecność ewentualnych wycieków płynu hamulcowego.

Podwozie pod kontrolą 

Elementy układów jezdnego i kierowniczego, jak np. wahacze, mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu w wyniku zabrudzenia lub kontaktu z przedmiotami pochodzenia zewnętrznego. Jeśli uszkodzone części nie zostaną wymienione, ma to bardzo negatywny wpływ na prowadzenie pojazdu, zaś bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów jest zagrożone. Ważna jest także kontrola osłon gumowych sworzni, wahaczy i końcówek kierowniczych. Odsłonięte elementy narażone są na kontakt z wodą, która wymywa smar ochronny, zaś w następstwie cząsteczki brudu dostają się do wnętrza elementu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ pankracy 1 ponad rok temu Obojętnie z czym przyjeżdża klient to mu proponuje dodatkowe usługi np. sprawdzenie klocków i od razu wymiane na delph jak sie kończą. Mały rabacik i praktycznie każdy sie zgadza.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony