ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  18.06.2018, ~ Administrator   

Koncept warsztatowy ZF pro[Tech] już w Polsce

ZF [pro]Tech to długofalowy koncept warsztatowy, który właśnie wystartował. W ramach członkostwa podstawowego ZF [pro]Tech start uczestnicy po uiszczeniu opłaty początkowej otrzymają instrukcje montażowe zgodne ze specyfikacjami pojazdów, katalogi części online, wsparcie techniczne dedykowanej infolinii oraz dostęp do platformy. Istnieje również możliwość otrzymania dostępu do specjalistycznych szkoleń oraz akcji serwisowych producentów, po wykupieniu odpowiednich opcji.

Szczegóły tego projektu poniżej. Część mechaników i właścicieli warsztatów miała i wciąż ma okazję poznać szczegóły konceptu podczas trwającego w podwarszawskim Modlinie ZF Aftermarket Tech Adventure, o którym pisaliśmy tutaj.

Dla wymagających ZF przygotował również opcję ZF [pro]Tech plus, w ramach której firma zaoferuje ponadstandardowy sposób wsparcia. Opcja ta jest płatna. W jej skład wchodzi jednorazowa opłata początkowa w wysokości 100 złotych netto oraz roczna opłata członkowska w kwocie 599 złotych netto. Co dostajemy w zamian?

Między innymi wsparcie eksperta na miejscu w warsztacie partnera i dostęp do informacji serwisowych OEM, np. o akcjach serwisowych prowadzonych przez globalnych producentów samochodów. Warsztat zostanie oznaczony znakiem ZF [pro]Tech plus, ponadto raz w roku partnerzy otrzymują możliwość uczestniczenia w dwudniowym, zaawansowanym szkoleniu technicznym.

W chwili obecnej rejestracja do ZF [pro]Tech jest otwarta i całkowicie darmowa dla dotychczasowych członków konceptów TRW Auto Serwis oraz Original Sachs Service. Wszelkie opłaty będą pobierane dopiero od 2019 roku, w chwili startu kompleksowej oferty szkoleniowej. W celu sprostania oczekiwaniom klientów, firma ZF Aftermarket jesienią tego roku zaoferuje dwa bezpłatne szkolenia. Należy pamiętać, że liczba miejsc na nie będzie ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. O rozpoczęciu zapisów będziemy informować na bieżąco.

Szczegóły na  protech.zf.com.

Odrobina historii i najważniejsze założenia

Koncept ZF [pro]Tech wystartował w 2012 r. Na początku było to dziesięć szkoleń w siedmiu regionach. Program bardzo szybko rozrósł się do 60 kursów w 27 regionach Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a następnie również w Hiszpanii. Do programu stworzonego dla profesjonalnych warsztatów w 2018 r. dołączyła Polska.

Głównym założeniem szkoleń jest nacisk na aspekt praktyczny. To idealne uzupełnienie teorii. Poza tym szkolenia są stale aktualizowane i rozwijane zgodnie z kierunkami rozwoju ZF w wybranych obszarach obejmujących układy: przeniesienia napędu, zawieszenia, kierowniczy i hamulcowy. Tematyka szkoleń uwzględnia również serwisowanie automatycznych skrzyń biegów 6HP i 8HP wraz z przekładnią hydrokinetyczną. Poza tym w trakcie prowadzenia modułów szkoleniowych szczegółowo omawiana jest specyfika popularnych modeli samochodów osobowych, które najczęściej pojawiają się w warsztatach partnerów.

Oferta szkoleń ZF [pro]Tech obejmuje także moduły tematyczne dotyczące pojazdów użytkowych. Dodatkowo, w związku z rosnącym udziałem w rynku pojazdów hybrydowych i elektrycznych, oferta szkoleniowa ZF [pro]Tech została rozszerzona o tematykę układów wysokiego napięcia, które prędzej czy później staną się codziennością na drogach oraz w warsztatach.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony