Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

28 dni temu  09.09.2022, ~ Administrator   

Model się sprawdził. Trwa drugi nabór Szkoła Samochodowa „Nowoczesnego Warsztatu”

Zakończył się pierwszy rok działalności Nowoczesnej Szkoły Samochodowej. Uczestnicy przystąpili już do pierwszego egzaminu, który za sprawą kwalifikacji MOT.05 daje tytuł mechanika samochodowego.

W styczniu odbędzie się drugi egzamin (MOT.06), po którym nasi absolwenci będą mogli pochwalić się już tytułem technika pojazdów samochodowych, co otwiera drogę np. do zdobycia uprawnień diagnosty samochodowego. Wszystko to przez internet, przy niskim czesnym, w zaledwie półtora roku.
Otwieramy nabór uczestników na kolejny rok szkolny. Zapisać się można już dziś na stronie szkolasamochodowa.pl. Tam znajdziecie też wszelkie informacje na ten temat. Zajęcia ruszają pod koniec września br.

O pierwszym roku edukacji w naszej szkole rozmawiamy z Arturem Kowalskim, nauczycielem przedmiotów zawodowych, ekspertem Polskiej Izby Motoryzacji, egzaminatorem, diagnostą samochodowym, autorem podstaw programowych.

- Za nami pierwszy rok szkolny i pierwszy egzamin. Znamy już wyniki?
Od uczestników wiemy, że należy spodziewać się pozytywnych informacji. Nie było żadnych oznak niezadowolenia.

- Kto zgłosił się do naszej szkoły?
Mamy uczestników z całej Polski, a nawet kilka osób mieszkających obecnie za granicą. Są wśród nich informatycy, ekonomiści, większość oczywiście zawodowo związana jest z branżą motoryzacyjną. Mamy także uczestnika rajdów pojazdów ciężarowych. Celem dla uczestników w większości jest oczywiście w dalszej perspektywie zdobycie uprawnień diagnosty samochodowego. Jak wiemy, żeby zostać diagnostą, trzeba mieć wykształcenie techniczne.

- Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki w wybranych warsztatach samochodowych, natomiast teoria przekazywana jest podczas lekcji online. Jak się sprawdził ten model kształcenia?
Sprawdził się bardzo dobrze. Spotykamy się na lekcjach w ustalonych terminach, w środku tygodnia. Lekcje były archiwizowane na YouTube, więc ci, którzy nie uczestniczyli w nich na żywo, mogli wrócić do przerabianego materiału w dowolnym momencie. Wszystkie niezbędne do nauki treści były też dostępne w formie elektronicznej na specjalnej platformie.
Co ciekawe, połowa uczestników zdecydowanie chciała wziąć udział w naszych lekcjach na żywo. To także dla nas, wykładowców, dużo lepsze rozwiązanie, bo oznacza interakcję. Korzystaliśmy też z nowości w branży – platformy Electude. W mojej ocenie to platforma numer 1 do kształcenia. Oferuje ćwiczenia interaktywne, można symulować naprawy pojazdu, diagnostykę. Wszystko to oczywiście wirtualnie. Tego na polskim rynku edukacyjnym jeszcze nie było. To platforma płatna, do której dostęp nasi uczniowie otrzymali jako bonus.

Już dziś zapraszamy chętnych do udziału w kolejnym naborze uczestników. Rejestracja trwa, a zajęcia ruszają pod koniec września.

To najszybsza dostępna forma na rynku, pozwalająca uzyskać tytuł technika pojazdów samochodowych. Cały cykl kształcenia trwa półtora roku. Więcej informacji na stronie szkolasamochodowa.pl oraz pod numerem telefonu 604 447 504. Zapraszamy!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (4)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Szkoła Samochodowa 4 miesiąc temu Panowie, nasza oferta skierowana jest do osób posiadających wykształcenie średnie. W ramach naszych zajęć nie ma kształcenia ogólnego, dlatego jesteśmy w stanie dostarczyć pełną niezbędną wiedzę w 1,5 roku. Ale przyjmujemy tylko osoby z wykształceniem średnim. Wszystkie szczegóły i dodatkowe informacje - skontaktuj się z nami 604 447 504. https://szkolasamochodowa.pl/...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jenek 3 miesiąc temu Proponuję doczytać... https://www.gov.pl/web/edukacj... ps Cykl 5 letni szkolenia obejmuje też kształcenie ogólne...którego nie ma na KKZ
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jenek 2 miesiąc temu Proponuję doczytać... https://www.gov.pl/web/edukacj...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Wiseman 1 miesiąc temuocena: 50%  Jak to możliwe aby zdobyć tytuł technika samochodowego w 1,5 roku, kiedy cykl ksztalcenia wymaga obecnie 5 lat ? Co na to MEN i minister Czarnek ? A może to kolejny p......t ?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony