ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

8 miesięcy temu  26.04.2018, ~ Administrator   

Na co zwrócić uwagę przy przeglądzie samochodu wiosną?
Strona 1 z 2

Od czystości i sprawności pojazdu zależy nie tylko dobre samopoczucie podróżujących, ale
przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Auto Partner, jeden z największych na polskim rynku dystrybutorów części samochodowych zwraca uwagę na to, co najważniejsze przy „motoryzacyjnych wiosennych porządkach”. Poza gruntownym czyszczeniem widocznych powierzchni i elementów, konieczne jest także oczyszczanie i konserwacja podwozia, wnętrza i dokładne sprawdzenie podzespołów mechanicznych.

Czyszczenie nadwozia i podwozia

Większość użytkowników pojazdów zwraca uwagę głównie na to co „na zewnątrz”. Samochód po zimie należy poddać jednak gruntownemu myciu. Dotyczy to zarówno podwozia, jak i nadwozia. W obu przypadkach pozbywamy się błota pośniegowego, soli, piasku oraz innych nieczystości m.in. drobin asfaltowych, które „wdzierają się” w lakier pojazdu w trakcie podróży pojazdem po drogach o niższym stanie jakościowym, szczególnie narażonych na dodatkowe zniszczenia nawierzchni w okresie zimowym. Najważniejsze jednak jest, aby podczas powyższych czynności zabezpieczyć dokładnie wrażliwe elementy elektroniki pojazdu. Jeden nieopatrzny ruch dyszą myjki ciśnieniowej może spowodować znaczne uszkodzenia, i wynikające z nich, zapalenie się nawet kilku kontrolek na desce rozdzielczej.

Kolejną czynnością związaną z myciem pojazdu jest dodatkowe zabezpieczenie nadwozia w postaci woskowania. Szeroką gamę usług dodatkowych oferują firmy specjalizujące się w tzw. autodetailingu. Istotną czynnością wpływającą na bezpieczeństwo podróży jest sprawdzenie stanu piór wycieraczek i jeśli zachodzi konieczność – ich wymiana. Pióra wycieraczek należy wymienić w przypadku widocznych gołym okiem – wyraźnych ubytków gumy, a także w przypadku, gdy wycieraczki wyraźnie nie spełniają swojej roli – nie zbierają wody z szyby lub pozostawiają wyraźne smugi na szybach.

Wnętrze samochodu

Dbając o komfort swój i współpasażerów, oprócz standardowego odkurzania wnętrza pojazdu, warto wykonać pranie tapicerki, czyszczenie kokpitu specjalnymi preparatami, mycie szyb od wewnątrz czy poddać wnętrze pojazdu jonizowaniu, które ma na celu pozbycie się brzydkich zapachów z wnętrza pojazdu oraz usuwa wilgoć. Usługa szczególnie polecana w przypadku długotrwałej eksploatacji pojazdu w ciężkich warunkach zimowych. Ważnym, aczkolwiek często pomijanym elementem, na który należy zwrócić uwagę po zimie, są uszczelki nadwozia pojazdu (drzwi, maski silnika, klapy bagażnika, ew. szyberdachu, jeśli pojazdu posiada ten rodzaj dodatkowego wyposażenia). Warto po wyczyszczeniu zabezpieczyć je przeznaczonym do tego celu preparatem.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ sajmon 2 8 miesięcy temu Oprócz czyszczenia, nabicia klimy i wymiany kapci to jeszcze klocki i tarcze u mnie wyszły do wymiany. Zamówiłem sobie komplet delphi oe i jak tylko przyjdzie po majówce umawiam sie z mechanikiem, nie ma na co czekać.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ fergson 1 8 miesięcy temu już w tym roku odwiedziłem ASO forda żeby posprawdzać jak auto po zimie, nie kosztowało mnie to dużo, jestem zdania że lepiej zrobić co jakiś czas przegląd tym bardziej że zbliżają się wakacje, będę jeździł więcej i auto musi być bezpieczne
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony