Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

8 miesięcy temu  04.12.2019, ~ Administrator   

Operator, spawacz - dodatkowe fachy w ręku mogą pomóc
Strona 1 z 2

Niezmiennie od wielu lat, kurs na wózki widłowe cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. Praca z pozoru nie jest wymagająca pod względem fizycznym, natomiast zatrudnienie można znaleźć we wszystkich fabrykach, magazynach i dużych sklepach. Operator wózka widłowego musi jednak być osobą ostrożną i precyzyjną. W innym wypadku jeden błąd może okazać się kosztowny dla pracodawcy.

Spawacz

Spawacz to zawód wymagający doświadczenia i perfekcji. Ilość dostępnych zleceń (obecnie) dla spawaczy jest imponująca. Specjaliści nie muszą zatem obawiać się o brak pracy lub zatrudnienia. Zobrazowaniem skali jest 3000 ofert (stan na obecną chwilę) dla spawaczy na portalu oferteo.pl. Należy dodać do tego również ilość zleceń składanych przez Urząd Pracy. 

Kurs spawacza – cena

Kurs spawacza oscyluje w cenie około 1500 złotych –  niezależnie od wybranej technologii. Warto zaznaczyć, że cena zazwyczaj obejmuje zakres teoretyczny i praktyczny. Uczestnicy ponadto otrzymują materiały szkoleniowe. Należy jednak przygotować się na kolejny wydatek rzędu 450 złotych. Obejmuje on opłatę egzaminacyjną i wydanie uprawnień. 

Do wyboru są zróżnicowane kursy spawalnicze obejmujące konkretny zakres czynności z wykorzystaniem danej technologii. Dodatkowo kursanci mogą skorzystać ze szkoleń uzupełniających, które są atrakcyjną propozycją w pracy spawacza.

Ile kosztuje kurs? Wózki widłowe

Cena zależy od poziomu i długości organizowanego wydarzenia. Kurs na wózek widłowy w podstawowej wersji (na wózki jezdniowe podnośnikowe kat. IIIWJO) to koszt rzędu średnio 400 złotych. Najbardziej zaawansowany kurs na operatora wózków widłowych kosztuje już około 950 złotych. 

Operator koparki

Dzięki operatorom koparki prace budowlane są o wiele mniej praco- i czasochłonne. Warto więc poznać koszt ukończenia kursu, zdobycia kwalifikacji i możliwości, które czekają na uczestników szkoleń. Dzięki temu wiele osób znajdzie sposób na zadowalającą ścieżkę kariery. 

Ile zarabia operator koparki?

Na dużo większe wynagrodzenie mogą liczyć niezależni specjaliści z własnym sprzętem. Z ich usług korzystają zarówno prywatni inwestorzy, małe, duże, jak i średnie firmy budowlane. Wysokość zarobków ciężko oszacować. Trzeba jednak liczyć ok. 120-150 złotych za godzinę pracy, w zależności od regionu i miejscowości. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony