ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

4 miesiące temu  10.05.2019, ~ Administrator   

Oświetlenie LED w motoryzacji

Światłowody Ambient LED Light

Strona 1 z 2

Oświetlenie LED odgrywa w motoryzacji coraz większą rolę - zarówno to montowane fabrycznie, jak i to instalowane dodatkowo w różnego rodzaju pojazdach. Wiele wskazuje na to, że stopniowo technologia diod emitujących światło (z ang. light-emitting diode) wyprze całkowicie tradycyjne/halogenowe źródła światła. Pozytywnych aspektów używania nowoczesnego oświetlenia LED jest wiele, ale do najważniejszych należą: wysoka wydajność energetyczna oraz skuteczność świetlna. Przekłada się to przede wszystkim na niższe zużycie prądu oraz lepsze oświetlenie drogi a więc i bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Na europejskim rynku motoryzacyjnym spotkać można wiele różnych typów wspomnianego wyżej oświetlenia led. Warto kierować się nie tylko ceną ale przede wszystkim jakością oferowanych tego typu produktów oświetleniowych. Marka EinParts jako jeden z liderów nowoczesnego oświetlenia proponuje zwrócić również uwagę na zastosowane w procesie produkcji podzespoły, pochodzenie produktów, stosowne homologacje a także obsługę posprzedażową.

Warto nadmienić, że w ofercie marki pojawiły się pierwsze produkowane w Polsce (i z użyciem diod marki Samsung) diodowe źródła światła typu W5W/T10 i C5W/C10W. Poniżej przedstawiamy aktualnie najpopularniejsze grupy produktów z oferty oświetlenia LED marki EinParts. W pierwszej połowie tego roku można było się im bliżej przyjrzeć m.in. na targach Warsaw Electronic Show i Autopromotec Bologne 2019.

Lampy jazdy dziennej LED

W autach nie posiadających fabrycznie świateł jazdy dziennej użytkownicy chętnie instalują tego typu dodatkowe oświetlenie. Ich głównym zadaniem jest oszczędność reflektorów głównych (zarówno żarówek czy palników xenon – mniejsze ich zużycie, jak i samych kloszy – brak matowienia). Nie bez znaczenia jest także zmniejszenie zużycia paliwa, dzięki zmniejszeniu zużycia prądu w aucie. Poprawa bezpieczeństwa (odpowiednia widoczność na drodze) to również kluczowe zadanie tego typu lamp. Przy tej okazji warto wspomnieć, że tylko w pełni homologowane światła jazdy dziennej zapewnią odpowiednie parametry działania i legalność ich stosowania na drogach publicznych.

Halogen i światło dzienne LED 2w1

Jednym z flagowych produktów LED marki EinParts jest dwufunkcyjna lampa, montowana w miejsce oryginalnego halogenu. Najnowszy model o numerze referencyjnym DUOLIGHT DL38 i DL39 pełni funkcję zarówno halogenu jak i światła dziennego. Całość wykonana w technologii LED, z użyciem wysokiej jakości diod marki CREE. W modelu tym do światła przeciwmgielnego dodana została soczewka, zwiększająca dodatkowo ilość światła na drodze i zapewniająca odpowiednie kąty świecenia. Dodatkowo do wyboru mamy barwę światła przeciwmgielnego: 4300K (ciepły biały kolor) lub 6000K (zimny biały kolor).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Alan 2 3 miesiące temu Hmm, ledowe oświetlenie to chyba już przesądzone przyszłość oświetlenia w motoryzacji. Czekamy tylko na uznanie homologacji, tak jak ma to miejsce w USA.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Alan 1 3 miesiące temu Hmm, ledowe oświetlenie to chyba już przesądzone przyszłość oświetlenia w motoryzacji. Czekamy tylko na uznanie homologacji, tak jak ma to miejsce w USA.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony