Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

9 miesięcy temu  12.09.2017, ~ Administrator   

Oświetlenie? Mechanik musi doradzić klientowi!
Strona 1 z 2

Zadbanie o oświetlenie drogi – kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy – jest często pomijane przez kierowców, choć nie jest to kwestia dużych wydatków.

Szybko zbliżają się krótkie dni, w czasie których powrót z pracy odbywa się często już po ciemku. Zanim będziemy jeździć w mroku, warto sprawdzić stan oświetlenia samochodu. Jeśli nie pamiętasz, kiedy wymieniałeś żarówki, to pewnie zbliżają się do końca swojej żywotności. Standardowa żarówka świeci przez ok. 700 godzin.

Co ważne, z postępującym zużyciem żarówki spada jej wydajność. Odbywa się to tak powoli, że jest niezauważalne dla kierowcy” – przestrzega Tarek Hamed, marketing manager CE firmy Lumileds, która jest producentem źródeł światła Philips.

Dlatego często lepiej prewencyjnie wymienić żarówki, które służą kierowcy od ponad roku. A jeśli jedna z nich się przepali – lepiej od razu wymienić parę. Druga nie tylko za chwilę także odmówi posłuszeństwa, ale w przypadku zmiany jednej żarówki będzie widać wyraźną różnicę między „nową” i „starą”.

Profesjonalny mechanik powinien umieć doradzić klientowi, jakie żarówki będą najlepiej dopasowane do jego stylu jazdy.

Dla przykładu, jeśli dany samochód porusza się głównie po mieście, optymalnie będzie zastosować w nim żarówki Philips LongLife EcoVision, które posłużą kierowcy nawet przez ponad dwa lata. Z kolei właściciel samochodu, który częściej wyjeżdża w nocy poza miasto – tam, gdzie drogi nie są oświetlone przez latarnie – doceni żarówki Philips X-tremeVision +130%. Ich wysokiej jakości żarnik otoczony specjalną mieszanką gazów szlachetnych i przykryty szkłem kwarcowym umożliwia maksymalne wykorzystanie optyki reflektora, zapewniając widoczność nawet o 130% większą od wymaganego przepisami minimum.

Żarówki i lampy ksenonowe warto kupować u oficjalnych dystrybutorów producentów oświetlenia, ponieważ na rynku – zwłaszcza na aukcjach internetowych – sprzedawane są także produkty podrabiane. Najczęściej dotyczy to lamp ksenonowych.

„Niska, okazyjna cena, powinna być jasnym sygnałem, że to może być podróbka” – wyjaśnia Tarek Hamed.

W przypadku lamp ksenonowych Philips każdy taki produkt ma swój indywidualny Certyfikat Autentyczności (CoA) w postaci unikalnego kodu na opakowaniu, który można zweryfikować na specjalnej stronie internetowej. W CoA zapatrzone są także najnowsze produkty Philips – czyli retrofity żarówek halogenowych LED. Także ich autentyczność można sprawdzić na stronie producenta.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony