Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

2 miesiące temu  09.06.2022, ~ Administrator   

Parlament Europejski: silniki spalinowe zakazane!

Od 2035 roku na terenie Unii Europejskiej nie będzie możliwości zakupu nowego samochodu z silnikiem spalinowym. Wynika to z faktu, że wczoraj Parlament Europejski zagłosował za "ograniczeniem dopuszczalnej emisji CO2 przez nowe samochody o 100%".

Za wprowadzeniem zerowej emisji spalin dla samochodów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej po 2035 roku głosowało 339 europosłów. Przeciw było 249. Zapis dotyczy samochodów osobowych i dostawczych.

Tyle teorii. A w praktyce? Przed unijnymi urzędnikami teraz zapewne negocjacje z krajami członkowskimi. Bo cały czas mówimy o "stanowisku" europarlamentu. Pytań i wątpliwości jest wiele. Pytanie zasadnicze - czy to jest realne? Zerowa emisja spalin oznacza zakaz sprzedaży nie tylko samochodów z silnikami diesla i benzynowymi, ale także popularnych i promowanych jako ekologiczne samochodów hybrydowych. Czy producenci aut zdążą z odpowiednią produkcją samochodów elektrycznych? Czy będzie nas na to stać? Czy będziemy mieli czym jeździć? Czy nawet największe wysiłky urzędników i obywateli krajów europejskich związane z ochroną środowiska mają sens, wobec tak rozbieżnego podejścia do tego tematu w innych czołowych gospodarkach świata?

Jakie macie zdanie na ten temat?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 23
  WKURZONY
 • 11
  BRAK SŁÓW

Komentarze (7)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Kazik 7 miesiąc temu Glosujcie dalej na liberałów socjalistów to nawet świeczki w domu nie zapalicie bo będzie emitować co2
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jo 6 miesiąc temuocena: 100%  Proponuję całą tę KE zapakować do rakiety i wysłac w kosmos (oczywiście elektryczną) może nie wrócą
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Tomyć 5 2 miesiące temu W całej Afryce, Ameryce Południowej i w azjatyckich krajach typu Bangladesz, Kambodża, Nepal czy prowincja Indii też będzie jeździć na prądzie? Bo jeśli nie to jaki jest tego wszystkiego sens?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jacek 4 2 miesiące temuocena: 100%  To wszystko jest sprzeczne z nauką, z logiką. Czekam jak to wszystko pier****** i ludzie rządzącym śmieciom zgotują piekło.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Europejczyk w żałobie 3 2 miesiące temuocena: 100%  Ekoterror w eurokołchozie. To musi upaść. Kto jest za rozpadem eurokołchozu opanowanego przez komuchow i socjalistów, łapka w górę. Ekozj…on, socjaluchom, komuchom i całej lewicowej mafii, STOP. Za Uralem jest DOA nich miejsce. Po tej informacji o zakazie sprzedaży aut z silnikami spalinowymi Putin dostał zawału ze smiechu. Unia upada. I jak w III Rzeszy przy jej upadku, idioci wymyślają nierealne prawa i narzucają absurdalne podatki, nazewnictwo i przepisy. Precz z taka unia idiotow.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Normalny 2 2 miesiące temuocena: 100%  To jest jakaś paranoja - to że w mumii europejskiej siedzą opłacani idioci których celem jest spełnienie marzeń eskimosków to rozumiem - jednak gospodarką Europejską rządzą ludzie normalni, fachowcy, inaczej nie byłoby takiego postępu. przecież wystarczy tylko wstrzymać produkcję aby wszystkie narody europy wyszły na ulice i całą tą mumię wraz z tymi idiotami roznieśli na kawałki. Wierzę że tak się sranie abyśmy mogli żyć i pracować w spokoju Europa nie leży na marsie i nie da się jej oddzielić jakąś kopułą od reszty świata, więc co z resztą światowej gospodarki - zlikwidować, wytępić i zrobić miejsce dla esk...ów, a wtedy oni przejmą wszystko, zaprowadzą swoje prawa, a my będziemy ich sługami i pucybutami Narody opamiętajcie się zanim jeszcze nie jest za późno. Sahara powierzchnia prawie równa Europie - brak przemysłu, tylko niewielka ilość beduinów i wielbłądy a powietrze gorsze niż nad Europą, co zrobić? wytępić wielbłądy i beduinów, - nie lepiej wysłać tam idiotów z mumii.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Worm 1 2 miesiące temuocena: 100%  Jak najszybciej wyjść I trzymać się z daleka od tego eurokołchozu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony