ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Wyposażenie warsztatu

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  20.11.2018, ~ Administrator   

Permanentna Analiza Spalin. Czym jest i jak działa?

Grzegorz Kazimierski, prezes Italcom. fot. Piotr Łukaszewicz

Firma Italcom z Katowic to jeden z wystawców odbywających się w miniony weekend w Nadarzynie targów Automotive Parts Expo. Firma, zajmująca się wyposażeniem warsztatowym, targi wykorzystała do prezentacji kilku nowości.

- Traktujemy ten biznes nie tylko jak sposób na zarabianie pieniędzy. Największą satysfakcję daje nam szukanie tego, co jest nowe na świecie, co nam się podoba i co czyni pracę bardziej przyjemną – mówi Grzegorz Kazimierski, prezes Italcom.

W Warszawie firma zaprezentowała system PAS. Permanentna Analiza Spalin to nowość w Europie, która może być przydatna dla instytucji państwowych.

- System pozwala analizować spaliny w ciągłym ruchu drogowym, na austostradach czy wjazdach do miast, podobnie jak mierzymy prędkość samochodu – dodaje prezes Italcom.. Pomiar tego "radaru" można, w razie podejrzenia przekroczenia norm, potwierdzić w standardowych warunkach kontroli drogowej czy w Stacji Kontroli Pojazdów. Wnioski z PAS mogą posłużyć do szeregu analiz, m.in. jakie marki samochodów zanieczyszczają powietrze w największym stopniu. System skanuje pojazd i odczytuje tablice rejestracyjne.

Inna nowość Italcom pokazana w Warszawie to system pomiaru i ustawiania geometrii kół, który tworzą tylko cztery kolumny. - Nie stosujemy nakładek na koła czy innych ruchomych elementów. Cały pomiar trwa 5 minut i polega na przemieszczeniu się samochodu pomiędzy kolumnami – opowiada Grzegorz Kazimierski. Pierwszy taki system w Polsce pracuje już w katowickim salonie Ferrari.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony