Warto wiedzieć

Narzędzia w warsztacie

Wydarzenia

miesiąc temu  25.02.2023, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 1 minuta

Pionierzy wykończenia powierzchni od 80 lat

Od skromnych początków do globalnego lidera w wykańczaniu powierzchni. Mirka obchodzi w tym roku 80. rocznicę powstania.

Przez osiem dekad firma urosła do rangi ważnego gracza na rynku producentów materiałów ściernych. Mirka została założona w 1943 roku w Helsinkach przez inżyniera Onni Aulo, ale z powodu wojny produkcja ruszyła w 1946 r. Od tamtej pory firma cały czas się rozwijała, aby stać się światowym liderem w dziedzinie wykończenia powierzchni.

- Mirka jest dziś zupełnie inną firmą niż wtedy, gdy zaczynaliśmy. Ale nasza wizja nie uległa zmianie – stworzyć ludziom, naszym klientom, możliwość osiągania coraz lepszych wyników aż do perfekcyjnego wykończenia. I to jest coś, co napędza nas w codziennych działaniach – staranie, aby nieustannie poprawiać wszystko, co robimy. Najważniejszym elementem było zawsze słuchanie głosu klientów - mówi Stefan Sjöberg, dyrektor generalny w firmie Mirka.

- Przez ostatnie 80 lat Mirka osiągnęła wiele. Od powstania pierwszej spółki zależnej w Wielkiej Brytanii w 1979, aż do początku szlifowania bezpyłowego wraz ze startem serii Abranet® w 2001, nie zapominając o wielokrotnie nagradzanych narzędziach. Ale pomimo tego, że rok 2023 będzie rokiem wspominania sukcesów z ostatnich 80 lat, wciąż patrzymy w przyszłość.

Fot. Mirka

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony