Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

9 miesięcy temu  12.10.2017, ~ Administrator   

Poprawa brzmienia w samochodzie - wzmacniacz samochodowy

Lubisz dobrą muzykę? W takim razie, z pewnością słuchasz jej nie tylko w domu, czy w pracy, ale również w samochodzie. Jeśli jesteś fanem basów oraz głośnych brzmień, to na pewno marzysz o profesjonalnym sprzęcie, który wzmocni dźwięki i poprawi ich jakość.

Zwykle w samochodach - szczególnie tych starszych – można zauważyć, że radio, nawet jeśli utwory odtwarzane są z płyty, trzeszczy i bardzo kiepsko słychać basy. Żeby przy takim sprzęcie, cokolwiek było słychać, trzeba bardzo zwiększać głośność. Nie każdy jednak jest głuchy, więc muzyka włączona na cały regulator, będzie drażnić uszy. Taka głośność przeszkadza również przy rozmowie, jeśli nie podróżujesz samochodem sam. Jeśli w twoim aucie, sytuacja wygląda tak od dłuższego czasu, to już na sto procent w subwoofer. Jeśli jednak jest on pasywny, a nie aktywny, będziesz potrzebował wzmacniacza.

Jak poprawić dźwięk?

Jeśli chcesz, aby w twoim samochodzie muzyka miała lepszą jakość, to zostaje ww. wzmacniacz. Jednak nie zawsze aktualne zasoby portfela pozwalają na kupno takiego sprzętu. Zanim pojawią się środki finansowe na zakup sprzętu, warto wykorzystać inne sposoby, które na chwilę obecną poprawią brzmienia. Dobrym sposobem jest zamiana przednich głośników lub dodanie dodatkowych w części dla pasażerów. Jeśli wybierasz głośnik wysokotonowy ważne, aby miał on kształt tzw. Kopułki. Głośnik wyposażony w kopułkę jedwabną, będzie miał delikatniejsze brzmienia. Niskie tony, zapewni zestaw współosiowy. Półka z tyłu, na którą będą zainstalowane głośniki, powinna być wzmocniona. Problemem w brzmieniach może być również radio. Dobrej jakości radia, nie powinny zbytnio trzeszczeć i zniekształcać dźwięków na głośnych tonach.

Wzmacniacz – funkcje

Wyżej wymienione sposoby, pomimo tego, że poprawią nieco brzmienia, to warto jednak we wzmacniacz zainwestować. Jakie pełni on zadanie w poprawie dźwięku? Przetwarza on sygnał niski na wysoki. Najprostsze i co za tym idzie, najtańsze urządzenia, posiadają maksymalnie do 4 kanałów, po 20 lub wyżej Wat. Każdy wzmacniacz wyposażony jest w takie elementy jak: aktywne zwrotnice, wejścia poziomu audio oraz korektory dźwięku, które przetwarzają sygnał.

Postaw na jakość

Jeśli poszukujesz droższego wzmacniacza, to zwróć uwagę na jego jakość. Jest to bardzo istotna kwestii, gdyż będzie decydować o tym, czy urządzenie zapewni dobre brzmienie. Warto wiedzieć, jak rozpoznać wzmacniacz dobrej jakości. Według profesjonalistów z Centrum Audio, jest jedna cecha, która charakteryzuje dobry wzmacniacz. Jest to oczywiście waga. Powinna ona rosnąć razem z mocą RMS. Ważny element stanowią także bezpieczniki. Porządny wzmacniacz, wyposażony będzie w bezpieczniki 40 A lub wyższe, ten zaś słaby w 10 A. W celu sprawdzenia różnorodności wzmacniaczy warto wejść na stronę centrumaudio.pl/111-wzmacniacze. Pamiętaj, że jeśli chcesz użytkować dobry i żywotny sprzęt, wybieraj producentów znanych i cenionych na rynku marek. Tanie wzmacniacze, bardzo często posiadają inne parametry niż obiecuje producent. Najczęściej różnice dotyczą mocy. Podawana przez producenta wartość jest znacznie wyższa, niż urządzenie posiada w rzeczywistości. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony