Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

26 dni temu  21.05.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Powypadkowa naprawa na częściach używanych. Głośna decyzja firmy Allianz

Allianz, nawiększa niemiecka firma zajmująca się ubezpieczeniami, poinformowała o zmianie w systemie napraw powypadkowych samochodów. Firma chce korzystać z części używanych. Przedstawiciele marki przekonują, że chodzi tu nie tylko o kwestie finansowe, ale także ekologiczne. 

– Wszyscy eksperci są zgodni co do tego, że taka naprawa jest bardziej przyjazna dla środowiska niż stosowanie nowych części – mówi Frank Sommerfeld, szef Allianz Versicherungs-AG, cytowany przez Deutsche Welle.

Chodzi m.in. o takie elementy jak lusterka, reflektory, drzwi, klapy. Szefostwo firmy zapewnia, że części używane związane z bezpieczeństwem drogowym, jak hamulce czy zawieszenie, nie będą stosowane. Używane części mają pochodzić z samochodów przeznaczonych do kasacji po wypadkach.

Cytowane przez agencję DPA szefostwo Allianz podaje przykład, gdzie naprawa powypadkowa Volkswagena ID.3 z szybą używaną była o 1200 euro tańsza. W taki sposób mają być naprawiane pojazdy nie młodsze niż 3-letnie. 

Skąd taka decyzja? Branża ubezpieczeniowa przekonuje, że rosnące ceny ubezpieczeń wynikają z wysokich cen części zamiennych. W ten sposób być może uda się powstrzymać lub zwolnić wzrosty.

na podstawie: DPA, Deutsche Welle

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ Krzysiek 1 19 dni temu "naprawa powypadkowa Volkswagena ID.3 z szybą używaną była o 1200 euro tańsza" dziękuję bardzo za używaną szybę, na której zawsze zostaną chociażby minimalne odpryski. Dlaczego z OC sprawcy klient ma dostać część niepełnowartościową? Co następne? Może używane felgi, opony, wahacze, zaciski? Ciekawe który warsztat da na to gwarancję? Faktycznie cena naprawy jest niższa, ale jedyna korzyść jest dla ubezpieczyciela. Dzięki temu mają być niższe stawki ubezpieczeniowe? Klient zapłaci w zamian dużo więcej za szybszą wymianę używanej części, która nie ma takiej trwałości i jakości jak nowa, niezależnie czy oryginalna czy dobrej jakości zamiennik (o najtańszym chłamie z Ch. nie mówimy).
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony