Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  25.06.2021, ~ Administrator   

Pracujesz w zawodzie? Zdobądź formalne wykształcenie!

Wykształcenie w pracy nie przeszkadza – żartują złośliwi. Faktem jest, że w zawodach związanych z serwisowaniem i naprawą aut nieodzowne jest doświadczenie w pracy i zdobyta wiedza, niekoniecznie w szkolnych ławkach. Ale są takie sytuacje, w których wykształcenie, a właściwie dyplom, są niezbędne. Jedną z nich jest chęć pracy w zawodzie diagnosty samochodowego.

W ustawie „Prawo o ruchu drogowym” czytamy, że diagnostą może zostać osoba z wykształceniem  technicznym. Ustawa szczegółowo to reguluje. To krytykowany w branży przepis – nawet wieloletnie doświadczenie na stanowisku mechanika zawodowego nie pomoże, jeśli nie ma odpowiedniego wykształcenia.

- W wielu warsztatach pracują świetni specjaliści, doświadczeni i przygotowani do swojej pracy, ale niekoniecznie z kierunkowym wykształceniem technicznym. Zdarzają się sytuacje, gdzie syn przejmuje serwis ze stacją diagnostyczną od ojca, ale jest np. po studiach humanistycznych, ekonomicznych lub szkole średniej. Niezależnie od swojej fachowej wiedzy nabytej w warsztacie, nie będzie mógł pracować w zawodzie diagnosty – mówi Waldemar Ałdaś, organizator szkoleń i kursów.

Wykształcenie techniczne pomaga też rozwijać zawodową karierę. Awans na stanowiska doradcy serwisowego czy kierownika warsztatu – tu pracodawcy z pewnością przychylniejszym okiem patrzą na osoby z technicznym wykształceniem.

Nowoczesny Warsztat zaprasza

Zawód - technik pojazdów samochodowych w 1,5 roku. To nasza propozycja dla wszystkich osób pracujących w branży, posiadających minimum średnie wykształcenie, którzy z różnych względów potrzebują wykształcenia technicznego. Trwa rekrutacja na pierwszy rok edukacji w „Nowoczesnej Szkole Samochodowej”. To projekt dofinansowany z środków ministerialnych.

Nauka odbywać się będzie zdalnie, przez internet. Natomiast zajęcia praktyczne realizowane będą w wybranych warsztatach samochodowych. Zakończeniem projektu będzie egzamin dyplomowy. Mówimy tu o dwóch kwalifikacjach:

Kwalifikacja. MOT.06
Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
Kwalifikacja. MOT.05
Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych

Dzięki dofinansowaniu, uczestnicy projektu mogą liczyć na na niskie czesne –  2000 zł za całość (kurs płatny w 2 ratach po 1000 zł). Szkoła rusza we wrześniu 2021 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji znajdziecie na www.szkolasamochodowa.pl. Tam też można dokonać wstępnych, niezobowiązujących zapisów. Więcej informacji udziela Waldemar Ałdaś, pod numerem telefonu 604 447 504 oraz adresem waldemar.aldas@gmail.com.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony