Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Artykuł sponsorowany

29 dni temu  01.09.2020, ~ Administrator   

Program GEAR+, czyli dobry sposób na rozkręcenie warsztatu
Strona 1 z 3

Jeśli przyjrzymy się rynkowym trendom, dostrzeżemy gwałtowny wzrost liczby pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynią biegów. Skąd bierze się popularność samochodów z “automatami”?

Za „automatami” przemawia przede wszystkim wyższy komfort jazdy, wygoda, przy jednoczesnej optymalizacji zużycia paliwa i ograniczeniu emisji spalin. Ale są również gorsze wiadomości. Należy bowiem pamiętać, że automatyczne skrzynie biegów zwykle bywają mocno obciążone, więc pojawia się konieczność częstszej wymiany oleju oraz czyszczenia całego układu.

O co chodzi z dynamiczną wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Samochody wyposażone w “automaty” często wymagają specjalnego serwisu. Na czym ona polega dynamiczna wymiana? Nie zagłębiając się w szczegóły, w przeciwieństwie do metody grawitacyjnej, można powiedzieć że wymiana dynamiczna to „pełna wymiana” przeprowadzona przy pracującym silniku oraz skrzyni biegów. Wykonuje się ją przy użyciu specjalnego urządzenia. Może ono podawać środek myjący skrzynię biegów. Następnie, przy zmianie trybów pracy przekładni, maszyna usuwa zużyty olej wraz z rozpuszczonymi osadami. W to miejsce urządzenie dozuje taką ilość świeżego oleju, jaka została wypompowana z przekładni. Po zakończeniu pracy maszyny, mechanik sprawdza poziom oleju w przekładni i - jeśli jest taka potrzeba - uzupełnia braki.

Dobry serwis jest w cenie!

Urządzenia do dynamicznej wymiany oleju są dużym wydatkiem dla warsztatu, jednak taka inwestycja po prostu się opłaca. Liczba osób jeżdżących autami z automatyczną skrzynią biegów stale rośnie, nic więc dziwnego, że kierowcy coraz częściej szukają wykwalifikowanego serwisu samochodowego, dysponującego odpowiednim sprzętem. Wymiany oleju, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni, dokonuje się co 60-100 tys. km lub co 3 lata. Dobrze obsłużony Klient z pewnością wróci do tego samego warsztatu. Odpowiednio wyposażony serwis, oferujący wysokiej jakości usługi, może więc liczyć na dodatkowe zyski w przyszłości.

Jak ruszyć z nową ofertą?

W dzisiejszych czasach brak urządzenia do dynamicznej wymiany oleju ogranicza możliwości pozyskiwanie nowych Klientów. Barierą, o czym była już mowa, może być cena takiego sprzętu. Dlatego pomocną dłoń do właścicieli warsztatów wyciągnęła marka FUCHS. To właśnie z myślą o serwisach, które chcą obsługiwać “automaty” powstał program GEAR+.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony