Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  08.02.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Rusza Inspekcja techniczna OTOMOTO

Sprawdź samochód przed decyzją o zakupie – taką propozycje anonsuje teraz serwis aukcyjny. Fizyczna inspekcja oferowanego do sprzedaży samochodu to nowe narzędzie zwiększające bezpieczeństwo zakupu samochodu w OTOMOTO. Nowa funkcja umożliwiająca zakup raportu o stanie pojazdu, przygotowanego na podstawie drobiazgowego przeglądu, przeprowadzonego przez niezależnego od sprzedawcy inspektora, od 8 lutego jest dostępna dla kupujących.

Z funkcji Inspekcja techniczna OTOMOTO mogą skorzystać wszyscy, którzy są zainteresowani zakupem samochodu na platformie od sprzedawców z 5 miast Polski: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Gdańska. Docelowo funkcja obejmie wszystkie ogłoszenia w serwisie OTOMOTO. Koszt przygotowania raportu to 349 złotych.

Aby skorzystać z Inspekcji technicznej OTOMOTO i otrzymać dokładny raport stanu technicznego samochodu należy wejść na stronę otomoto.pl i wybrać interesującą ofertę sprzedaży samochodu. Przy ogłoszeniu pojawi się możliwość zakupu Inspekcji technicznej - kliknięcie w przycisk przeniesie na stronę, na której po zalogowaniu na konto OTOMOTO, możliwa będzie finalizacja zamówienia. OTOMOTO po zaksięgowaniu opłaty za Inspekcję skontaktuje się ze sprzedającym i umówi termin inspekcji w ciągu 24 godzin od zamówienia raportu przez kupującego. Pełen raport techniczny zamawiający otrzyma w ciągu kilku godzin po zakończeniu inspekcji pojazdu.

Możliwość zakupu inspekcji auta pojawi się przy ogłoszeniach dodawanych przez sprzedawców z miast, w których funkcja jest obecnie dostępna. W przypadku, jeśli sprzedawca nie wyrazi zgody na inspekcję samochodu, OTOMOTO zwróci 100% kosztów zamawiającemu raport z inspekcji.

Inspekcja techniczna OTOMOTO

To szczegółowy przegląd techniczny samochodu przygotowywany przez jednego z profesjonalnych i doświadczonych niezależnych inspektorów. Inspekcja obejmuje 100 parametrów technicznych pojazdu, uwzględniających aspekty związane z wyglądem auta, mechaniką oraz bezpieczeństwem. W raporcie z inspekcji uwzględnione zostaną także informacje dotyczące historii samochodu - dane dotyczące rejestracji, zmian właścicielskich i badań technicznych. Przed zamówieniem kupujący będą mieli możliwość pobrania przykładowego raportu - wzoru tego, jaki otrzymają po przeglądzie wybranego przez siebie samochodu. W ramach wcześniejszej współpracy z OTOMOTO inspektorzy przeprowadzili już w całej Polsce ponad 6000 inspekcji.

- To kolejna funkcja na platformie wspierająca demokratyzację wiedzy sprzedających i kupujących o samochodzie. Narzędzie jednocześnie daje większe poczucie bezpieczeństwa kupujących i podnosi wiarygodność ofert sprzedających. Korzystanie z Inspekcji może ułatwić i przyspieszyć decyzję o zakupie pojazdu, a to prosta droga do satysfakcji zarówno dla nowych posiadaczy samochodu, jak i tych, którzy zdecydowali się wystawić go na sprzedaż w naszej platformie - mówi Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO.

- Skorzystanie z narzędzia Inspekcji technicznej wspiera nie tylko pewność zakupu i pozwala zminimalizować ryzyko ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem auta w przyszłości. To także narzędzie, które pozwoli oszczędzić czas kupującym, zwłaszcza w przypadku zainteresowania zakupem samochodu daleko od miejsca zamieszkania. Raport pomoże podjąć decyzję o tym, czy warto poświęcić czas na podróż do sprzedającego w celu podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie.

Fot. OTOMOTO

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony