ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  22.02.2018, ~ Administrator   

Rynek migruje do sieci?
Strona 1 z 2

Michelin nabył 40% udziałów w sklepie online zajmującym się sprzedażą opon Allopneus a następnie przejął brytyjski sklep online Blackcicles. Z kolei Peugeot wszedł w posiadanie firmy Mister Auto, dostarczającej online części zamienne do aut. Technologie już od pewnego czasu mocno zmieniają rynek części zamiennych.

W Stanach Zjednoczonych zaś, firma OpenBay uruchomiła aplikację, która sprawdza dzięki podłączonemu urządzeniu stan auta a następnie automatycznie wysyła zapytanie o części do lokalnych dostawców. To przedsmak tego, co czeka nas także w Polsce.

Rynek migruje do sieci?

Trend rosnącej popularności wykorzystania platform internetowych do współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami rynku części dał się mocno zaobserwować w trakcie ubiegłorocznej konferencji AAPEX – Automotive Aftermarket Product Expo. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2000 dostawców, pośród których trudno było znaleźć tych niewspomagających sprzedaży, jak i nawiązywania i utrzymywania relacji z kontrahentami, przy pomocy narzędzi online. Główny powód? Potrzeba odpowiedzi na wymagania warsztatów, które w coraz większym stopniu chcą zamawiać potrzebne produkty przez Internet.

Robert Garis, dyrektor sprzedaży Internet Warehouse Direct, dytrybutora części hamulcowych, którego historia sięga jeszcze lat 60-tych, przyznał, że uruchomienie własnej platformy było naturalnym krokiem naprzód. Firma od pewnego czasu była obecna w serwisach typu Amazon czy eBay, jednak nie stanowiło to pożądanego rozwiązania. Dzięki powołaniu do życia swojej inicjatywy, była zdolna do znaczącego skrócenia czasu realizacji zamówień oraz zredukowania kosztów dostawy, doskonale znając oczekiwania swoich biznesowych partnerów i odpowiadając na nie bez udziału portali ogólnohandlowych, niewyspecjalizowanych w branży automotive.

Platformy pośredniczące

To przykład autorskiego serwisu wspierającej sprzedaż konkretnego dostawcy – to co jest jednak szczególnie warte podkreślenia, to „narodziny” platform pośredniczących zarówno w wymianie handlowej jak i komunikacji między warsztatami, dystrybutorami czy producentami. Portal DealerNet, należący do dystrybutora Stens the Parts Co., sprzedaje towary marek, z którymi współpracuje od lat, za pośrednictwem sieci tysięcy dealerów. Skutecznie zwiększa przez to swój wolumen sprzedaży, stawiając na klasyczny układ win-win, gdzie wszystkie strony – dystrybutor, marki oraz dealerzy zauważają wymierne korzyści.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ miras 1 ponad rok temu Teraz takie czasy że szybciej i taniej jest zamówić przez neta, do siebie do firmy też części oe delphi kupuje online bo nie chce mi sie jeździć po sklepach gdzie i tak większość towaru jest teraz sprowadzana pod zamówienie
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony