Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

13 dni temu  23.03.2020, ~ Administrator   

Stan epidemii w Polsce. Nie wszystkie serwisy mogą pracować

W piątek weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na ternie kraju stanu epidemii. - Zmieniło ono zasady funkcjonowania przedsiębiorców wprowadzone rozporządzeniem o stanie zagrożenia epidemicznego, które weszło w życie przed tygodniem - informuje zespół prawny Związku Dealerów Samochodów.

Najważniejsza informacja jest taka, że SALONY I SERWISY NADAL MOGĄ BYĆ OTWARTE z wyjątkiem:

 1. Salonów o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, które dealer użytkuje jako najemca
 2. Pop’upów, wysp handlowych, punktów serwisowych w galeriach handlowych

Nowe rozporządzenie nie zmienia zasadniczo niczego w funkcjonowaniu zdecydowanej większości firm dealerskich. Nadal zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy żadnego z aspektów podstawowej działalności dealera samochodów tj. handlu samochodami nowymi, używanymi, motocyklami ani działalności usługowej polegającej na świadczeniu usług serwisowych. Nie dotyczy także sprzedaży usług finansowych i produktów ubezpieczeniowych.

Wyjątkiem są obiekty dealerskie o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, które dealer użytkuje jako NAJEMCA, a także pop’upy, wyspy handlowe  i punkty serwisowe znajdujące się w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 (centra i galerie handlowe).  W takich placówkach sprzedaż i serwis są  zakazane od 21 marca 2020 do odwołania.  W przypadku wolnostojących obiektów dealerskich do powierzchni sprzedaży nie wlicza się powierzchni serwisowej, magazynowej, biur i ciągów komunikacyjnych.

Jednocześnie nadal całkowicie zakazuje się  prowadzenia wszelkiego rodzaju placówek gastronomicznych w tym kantyn pracowniczych, chyba że posiłki będą dostarczane na wynos.

na podstawie: zds.org.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony