Warto wiedzieć

Marketing w warsztacie

9 miesięcy temu  19.09.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Studenci Politechniki Warszawskiej ze wsparciem SKF

SKF wspiera studencki team Proton Dynamic działający w ramach Politechniki Warszawskiej. W ramach współpracy przekazał zespołowi łożyska, które zostaną wykorzystane w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

Formuła Student to cykl zawodów, w których startują budowane przez studentów elektryczne pojazdy nawiązujące wyglądem do prawdziwych bolidów Formuły E. Jest to projekt wielopłaszczyznowy, w którym istotne jest zarówno zarządzanie teamem, pozyskiwanie sponsorów i promocja zespołu, jak też zaplecze inżynierskie, czyli budowa samych pojazdów spełniających ramowe wymagania regulaminu. Cała koncepcja jest jednak na tyle elastyczna by umożliwić jak największą kreatywność zespołów w zakresie projektowania i wykonywania ostatecznych rozwiązań.

Zespół Proton Dynamic już działa, ma swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne, a także dysponuje swoim bolidem, który startuje w zawodach mierząc się z analogicznymi konstrukcjami z innych uczelni. Co więcej, bolid PD2 jest kolejną ewolucją bolidu PD1.5, eksploatowanego w ubiegłym sezonie. Jest to jak najbardziej warte podkreślenia, ponieważ wiele tego typu przedsięwzięć nie wychodzi nigdy poza ramy start-upu.

Wysokiej klasy łożyska precyzyjne, a także nakrętki i podkładki łożyskowe SKF będą wkładem w dalszy rozwój i udoskonalenia projektu. Elementy od SKF zostaną wykorzystane m.in. w mechanizmie różnicowym układu napędowego, w układzie kierowniczym oraz w kołach.

Fot. SKF

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony