Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  18.08.2022, ~ Administrator   

Takie autobusy wożą turystów w górach. Zobaczcie zdjęcia

Fot. GITD

Autobus wykonujący okazjonalny przewóz osób na trasie z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej miał kompletnie przerdzewiałe i popękane elementy konstrukcyjne. Z kolei autobus obsługujący linie regularne w Kotlinie Kłodzkiej miał uszkodzony układ hamulcowy. Niesprawne oba pojazdy wycofano z dalszej jazdy i zatrzymano ich dowody rejestracyjne.

O sprawie poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego

We wtorek na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Palenicy Białczańskiej, patrol z małopolskiej ITD zatrzymał do kontroli autobus należący do lokalnego przedsiębiorcy. Autobusem wykonywano okazjonalny przewóz 25 pasażerów na trasie Zakopane - Palenica Białczańska. Stan techniczny autobusu wzbudził szereg zastrzeżeń. W tylnej części pojazdu, za osią napędową, stwierdzono popękane elementy nośne nadwozia – poprzeczki. Oprócz tego uszkodzone były też elementy konstrukcyjne ramy odpowiadające za mocowanie do niej nadwozia. Niektóre podłużnice i poprzeczki były tak mocno skorodowane, że w ogóle nie spełniały swojej funkcji.

Z kolei w czwartek na terenie Kłodzka, inspektorzy z dolnośląskiej ITD skontrolowali autobus obsługujący linie regularne na trasach Kotliny Kłodzkiej. W chwili zatrzymania do kontroli pojazdem przewożono pasażerów. W autobusie należącym do lokalnego przewoźnika stwierdzono nieszczelność układu pneumatycznego, który odpowiada m.in. za hamowanie.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne niesprawnych autobusów i zakazali kierowcom dalszej jazdy. Przewoźnicy musieli zapewnić pasażerom zastępczy transport. Za dopuszczenie do ruchu drogowego pojazdów z niebezpiecznymi usterkami wszczęto postępowania administracyjne wobec przewoźników. Grożą im kary pieniężne.

GALERIA ZDJĘĆ

Taki autobus woził turystów w Zakopanem [ZDJĘCIA]
Taki autobus woził turystów w Zakopanem [ZDJĘCIA]
Taki autobus woził turystów w Zakopanem [ZDJĘCIA]
Taki autobus woził turystów w Zakopanem [ZDJĘCIA]

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Artur 1 miesiąc temu Co za baran pisał ten tekst,nie wiadomo o co chodzi, moblink bank itp...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony