ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

3 miesiące temu  13.03.2019, ~ Administrator   

Taxi Mama!
Strona 1 z 2

Z roku na rok rośnie liczba pań, które korzystają z samochodów niczym zawodowi taksówkarze. Szczególną grupą zmotoryzowanych są mamy, dla których auto jest często „prawą ręką”.

- Kobiety za kierownicą coraz częściej udowadniają, że po prostu radzą sobie znakomicie. Potwierdzają to badania oraz statystyki, mówiące o tym, że kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni przyczyniają się do kolizji i wypadków drogowych – przypomina Magdalena Bogusz, marketing manager firmy OSRAM.

Z przeprowadzonych na zlecenie firmy Continental badań wynika, że panie potrafią lepiej dostosowywać prędkość do warunków jazdy, rzadziej łamią przepisy i po prostu rozsądniej poruszają się samochodami.

Kobiety są pełnoprawnymi uczestniczkami ruchu drogowego już niemal wszędzie, nawet w Arabii Saudyjskiej, która jako ostatni kraj na naszym globie w ubiegłym roku zniosła zakaz prowadzenia samochodów przez płeć piękną. Cały świat coraz mocniej docenia zalety pań za kółkiem, a w niektórych częściach Europy powstają nawet korporacje taksówkowe, w których zatrudnienie znajdują tylko kobiety. O kobiece taksówki proszą na przykład panie wracające w pojedynkę „po nocy” – w towarzystwie kobiet, takie klientki czują się po prostu bardziej komfortowo.

Strażniczki bezpieczeństwa

Kobiety za kierownicą jeżdżą mniej brawurowo i są spokojniejsze na drodze. Nie mają też tendencji do tak zwanych popisów na jezdni, jak na przykład młodzi kierowcy – grupa największego ryzyka wśród posiadaczy prawa jazdy. Panie są też coraz lepiej wyedukowane w kwestiach technicznych – zwraca uwagę przedstawicielka firmy OSRAM. Z naszych obserwacji i przeprowadzanych od kilku lat analiz wynika, że kobiety, jako strażniczki bezpieczeństwa zwracają uwagę na przykład na to, czy ich pojazd ma sprawne oświetlenie i to panie częściej pamiętają o włączeniu świateł w swoich pojazdach. To również kobiety jako pierwsze zapytają o sprawne oświetlenie na przykład przed dłuższą podróżą, czy podczas przygotowywania samochodu do nowego sezonu. Wiele pań potrafi też poradzić sobie z drobną usterką i nie wpada w panikę, jeśli na przykład trzeba wymienić żarówkę w samochodzie.

To jednak nie sprawy techniczne a bezpieczeństwo jest dla kobiet priorytetem – przez wrodzony instynkt macierzyński odczuwają naturalną potrzebę troski o współpasażerów. Kobiety, częściej niż ojcowie, wożą dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół. Z badań firmy Continental wynika, że takich TAXI-matek jest blisko 40% (ojców jedynie 16%). To panie też najczęściej dostarczają swoje pociechy na zajęcia dodatkowe, basen, treningi i do przyjaciół (aż 52,4% mam i 19,6% ojców).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony