Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

11 miesięcy temu  11.08.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Team Total: jak przygotować auto do podróży? [VIDEO]

Chociaż wakacje są już na półmetku, temat najnowszego odcinka filmu Team Total pozostaje aktualny przez cały rok. O podstawowych czynnościach - które każdemu kierowcy zajmą tylko chwilę - opowiada Adam Klimek. W tym czasie Patryk Mikiciuk robi zakupy na stacji paliw TOTAL.

Podstawowe przesłanie nowego filmu brzmi: „Pamiętaj, by regularnie sprawdzać stan płynów eksploatacyjnych w aucie, zwłaszcza przed długą podróżą”. Zapominalscy mogą to zrobić także podczas wyjazdu, wykorzystując postój na stacji benzynowej. Pierwszą czynnością wykonaną przez Adama Klimka jest sprawdzenie stanu oleju silnikowego. Nawet przy rozgrzanym silniku z łatwością można zauważyć czy dolewka jest konieczna, a jeśli tak, to warto wiedzieć, olejem jakiej lepkości była zalana jednostka napędowa. Pomocnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są jednolitrowe butelki oleju dostępne na każdej stacji benzynowej.

Adam Klimek zwraca uwagę również na kontrolę ciśnienia powietrza w kołach. Nieprawidłowe wartości zwiększą zużycie paliwa, przyspieszą starcie bieżnika opon i przede wszystkim pogorszą właściwości jezdne, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na drodze!

Przy opracowywaniu strategii podróży warto też zaplanować miejsce, w którym zrobimy przerwy. Odpowiednią do tego infrastrukturą dysponują stacje benzynowe, na których możemy skorzystać z toalety czy oferty gastronomicznej z najczęściej wybieraną przez kierowców kawą.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony