Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

2 miesiące temu  29.04.2022, ~ Administrator   

Volkswagen Caddy. Milion kilometrów z jednym kierowcą!

Jeden kierowca, jeden Volkswagen Caddy i milion kilometrów na liczniku. „To zasługa funkcjonalności, wytrzymałości i niezawodności tego samochodu" - mówi właścicielka pojazdu. Wyprodukowany w 2007 roku Volkswagen Caddy po przejechaniu miliona kilometrów przeszedł na zasłużoną emeryturę, a właścicielka firmy, w której pracował, odebrała w gdańskim salonie marki Volkswagen Samochody Dostawcze CityMotors kluczyki do najnowszego Volkswagena Caddy 5.

Milion kilometrów - to często dystans niemożliwy do przejechania nawet przez trzy generacje pojazdów. W przypadku firmy pani Renaty Wadeckiej – właścicielki hurtowni farmaceutycznej z Gdańska, dystans ten osiągnął "w pojedynkę" Volkswagen Caddy - samochód, który dzielnie i bezawaryjnie służył firmie przez piętnaście lat. Samochód, od momentu wyprodukowania i zakupu w 2007 roku należał do floty pojazdów jednej z gdańskich hurtowni farmaceutycznych. Przez cały okres eksploatacji był praktycznie bezawaryjny, a jedyne czynności serwisowe przy nim wykonywane wynikały z konieczności przeglądów okresowych, wymiany oleju, klocków hamulcowych, czy opon.

- Nasz Caddy przejechał milion kilometrów, ponieważ to świetny pojazd, który był przez nas systematycznie serwisowany, dlatego okazał się tak bezawaryjny. Tak duży przebieg i bezawaryjna eksploatacja to także wynik tego, że przez cały okres swojego funkcjonowania auto było użytkowane przez jednego kierowcę - mówi właścicielka pojazdu.

Renata Wadecka chwali sobie Caddy również za jego funkcjonalność i dużą przestrzeń ładunkową, która pozwala na to, by w komfortowy sposób korzystać z niego w codziennych dostawach do klientów. Niezwykle przydatne okazują się też boczne drzwi otwierające się w bardzo wygodny sposób. Po piętnastu latach bezawaryjnej eksploatacji i po milionie przejechanych kilometrów, rekordowy Caddy przechodzi na emeryturę, podobnie zresztą jak jego długoletni kierowca, Marek Szydłowski, który na przestrzeni tych lat był jego jedynym użytkownikiem, i który – jak przyznaje – bardzo się do Caddy przywiązał.

- Przejeździłem tym samochodem piętnaście lat – byłem jego jedynym kierowcą. Prowadziło się go zawsze bardzo dobrze" – podkreśla Marek Szydłowski. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

 • 18
  ZADOWOLONY
 • 9
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 10
  OBOJĘTNY
 • 5
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (9)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ lewanos 9 27 dni temuocena: 100%  Zakładam ze z silnikiem 1.9 Tdi 105 KM. Silnik niezniszczalny. Bardzo ekonomiczny i ekologiczny przy zaznaczam sprawnym dpf ( z którym notabene nie było problemu pomimo 300 tys przebiegu). Wiem bo posiadałem. Odszedł w niepamięć wraz z narzuconymi nowymi normami czyli tzw ekologią. Przepraszam auta ekologiczne to są elektryki zasilane z węgla które po czasie swojej eksploatacji na zutylizowanie akumulatorów będą potrzebowały dodatkowej energii. O której dzisiaj nikt nie mówi. No bo po co skoro można (czyt. trzeba) dokupić fotowoltaike i w tedy użytkujesz - „za darmo”!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Wściekły Lis 8 miesiąc temuocena: 100%  Prawda jest taka ze każdy vw ma już prawie bańke najechaną he he tylko po sprowadzeniu magicznie zalatywało im 500 tys
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Posiadacznowego 7 miesiąc temuocena: 0%  Nowym jak zrobi 250 tys to będzie sukces. Takich samochodów jak tamten się już nie produkuje. Nie opłaca się.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Arborysta 6 miesiąc temu 2,0 SDI
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mare 5 2 miesiące temuocena: 100%  Czy to czasem nie była wersja bez silnika?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Dc 4 2 miesiące temuocena: 33%  I na tym koniec ... Nową generacja pan Marek już nie dojedzie nawet połowy swojego wyniku ...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kawa 3 2 miesiące temu Szkoda że nie powiedzieli z którym silnikiem
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Sobelk 2 2 miesiące temuocena: 71%  Bardzo fajne i dobre auto! Proste i nie zawodne, idealne dla firm które potrzebują właśnie auta bezawaryjnego, w porównianiu do aut flot renault, ford, citroen,peugeot. Dobry kierowca, dobry samochód, nic więcej nie trzeba.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Ubik 1 2 miesiące temuocena: 40%  Brawa dla Pana Marka za wytrwałość jeżdżenia tyle lat tym szajswagenem!!!!
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony