Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  01.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

VW T6 - silnik szarpie, słaba moc.

Artykuł dotyczy VW T6 2,0 l Diesel. Kod silnika CXHA, rok produkcji 2015-2019, kody błędu 27277/27064.

Jeśli w ww. samochodach pojawią się problemy z mocą silnika lub lub jeśli silnik szarpie, przyczyną może być uszkodzony czujnik temperatury paliwa (zdj. po lewej). Często w sterowniku silnika dodatkowo pojawia się kod błędu 27277 i/lub 27064 (nieprawidłowy sygnał).

Zmierzone wartości czujnika temperatury paliwa są uwzględniane jako zmienna korekcyjna w obliczeniach czasu trwania wtrysku i momentu wtrysku. Wystąpienie błędu w tym miejscu może mieć wpływ na moc silnika. Czasami silnik szarpie i świeci się lampka kontrolna silnika.

W niektórych przypadkach paliwo dostaje się do czujnika temperatury wskutek wewnętrznej nieszczelności (zdj. po prawej). W niektórych przypadkach dochodzi również do korozji styków wtyczki. W celu rozwiązania problemu należy wymienić czujnik temperatury. Skorodowane styki należy wyczyścić lub wymienić.

Po wymianie czujnika należy skasować pamięć błędów za pomocą urządzenia diagnostycznego, np. serii Mega-Macs firmy Hella-Gutmann i przeprowadzić jazdę próbną.

źródło: Hella Techworld
Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa
Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony