ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  12.07.2018, ~ Administrator   

Wakacyjne zlecenia przeglądu oświetlenia
Strona 1 z 2

Przed krajowymi lub zagranicznymi wojażami - polscy kierowcy chcą mieć pewność, że ich samochód jest w pełni sprawny. Na liście wakacyjnych przeglądów w warsztacie nie może zabraknąć elementów oświetlenia.

Według obowiązujących dziś przepisów na liście obowiązkowego wyposażenia samochodów nie ma żarówek zapasowych. Stąd niesprawne światło nie stanowi powodu do wystawienia mandatu. Ale braki w oświetleniu znacząco wpływają na komfort podróży i bezpieczeństwo na drodze. O tych zależnościach nie trzeba przekonywać żadnego kierowcy - są jednak okresy, w których zwracają oni większą uwagę na działanie świateł. To czas wczesnej jesieni oraz przygotowań do wakacji.

„Na przełomie maja i czerwca odnotowujemy wzrost sprzedaży żarówek do samochodów osobowych do sieci warsztatów i serwisów. Nasi kontrahenci potwierdzają, że ma to związek z coraz liczniejszymi zleceniami dodatkowych przeglądów przed sezonem urlopowym” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager CE z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips - „Co ciekawe, część kierowców decyduje się na nowy komplet żarówek głównych, bo chcą mieć pewność, że nie zaskoczy ich awaria w drodze na wakacje. Problemem może być nie tylko brak zestawu zapasowego, ale też utrudniony dostęp do obudowy reflektorów w dużej części współczesnych samochodów”.

Trzon oferty żarówek halogenowych Philips do samochodów osobowych stanowią żarówki RacingVision (H4 i H7). Dzięki nim po raz pierwszy w historii motoryzacji cechy oświetlenia samochodów rajdowych zostały dopuszczone do ruchu ulicznego. Żarówki te zapewniają do 150% więcej widoczności. Popularne wśród kierowców są także żarówki Philips WhiteVision, których wysoka temperatura barwowa daje wrażenie bielszego światła. Ponadto pod marką Philips znaleźć można żarówki halogenowe Vision (H1, H3, H4, H7 oraz HB3, HB4 i HB11), VisionPlus (H1, H4 i H7) oraz LongLifeEcoVision (H1, H3, H4, H7 i H11).

W ofercie nie mogło zabraknąć lamp ksenonowych, których Philips jest wynalazcą. Najpopularniejsze na rynku modele to X-tremeVision Gen2 (D1S, D2S, D2R, D3S i D4S) oraz WhiteVision Gen2 (D1S, D2S, D2R i D3S). Oba cechują się bardzo wysoką barwą światła oraz dłuższą wiązką. Z kolei Vision (D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S, D4R i D5S) to standardowa lampa ksenonowa używana przez większość producentów samochodów.

Uzupełnieniem żarówek halogenów i lamp ksenonowych jest oświetlenie pomocnicze oraz wnętrza kabiny pasażerskiej i kokpitu. Dzięki temu nasza oferta pokrywa niemal w stu procentach potrzeby parku samochodów zarejestrowanych w Polsce” - dodaje Wioletta Pasionek - „A to nie wszystko, bo do naszego katalogu wprowadziliśmy retrofity Philips Ultinon LED i Philips X-tremeUltinon LED. To unikalne rozwiązanie, obecnie dopuszczone do użytku wyłącznie poza drogami publicznymi, gwarantuje nie tylko jaśniejsze, bielsze i mocniejsze światło na drodze, ale też trwałość porównywalną z żywotnością samochodu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony